Search
Close this search box.

Výber kuchynského drezu v 4 jednoduchých krokoch

1. Vyberte správny tvar a veľkosť

Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť pred tým, ako najprv pôjdete do obchodu, je určiť tvar a veľkosť umývadla pre kuchyňu.

Klasické štvorcové a najpoužívanejšie drezy musia byť pohodlné na umývanie riadu, priestranné, funkčné a dizajnovo dokonalé. Samozrejme, že si k nim nesmiete zabudnúť vybrať aj správnu drezovú batériu.

Obdĺžnikové kuchynské drezy by ste si mali vybrať do priestorov, ktoré sú možno viac špecifické na rozmery. Pohodlné a vhodné sú  pre úzke pracovné dosky.

Okrúhle drezy sú pomerne moderné a je v nich oveľa pohodlnejšie umývať, pretože nemajú žiadne rohy. Priestor kuchyne je často ale špecifický, a preto sa mu musí prispôsobiť aj toto vybavenie. Reč je rohových drezoch, ktoré riešia využiteľnosť priestoru a šetrenie miesta na maximum.

Nezabudnite: Optimálna hĺbka misky je dôležitá tiež a mala by byť od 16-20 cm – čo je zlatý priemer.

Zdroj: Pixabay

2. Materiál

Umývadlá pre kuchyňu z nehrdzavejúcej ocele sú najpredávanejšie. Vhodne sa hodia do akéhokoľvek interiéru, sú lacné, ľahké a odolné proti korózii a mechanickému poškodeniu. Modely z nehrdzavejúcej ocele sú leštené, matné a štruktúrované alebo mierne drsné. Opäť pozor na kombinácie batérie.

Smalt neoxiduje a môže byť tiež vyrobený v rôznych farbách a dokonca aj vzoroch. Tieto drezy sa lepšie hodia do klasických kuchýň, v štýlových a retro interiéroch. Ale sú oveľa drahšie a ťažšie ako všetky ostatné umývadlá. Ľahko sa udržujú v čistote a nie sú tak hlučné ako nerez.

3. Rozhodnite sa, koľko sekcií potrebujete?

S jednou plochou je to najjednoduchšie, ale iba pre malé pracovné priestory. S dvoma alebo štyrmi vaničkami to už bude o vyššom komforte.Môžu byť aj s bočnými krídlami určenými na sušenie. Mimochodom, krídla poskytujú ďalšiu ochranu pre stôl a vo všeobecnosti je umývanie s nimi pohodlnejšie. Aj keď máte veľmi malú kuchyňu, pokúste sa si kúpiť a do týchto stiesnených priestorov dostať umývadlo aspoň s malým bočným krídlom.

4. Vyberte si aj dobré príslušenstvo

Dnes si môžete vybrať nielen vhodný model drezu, ale aj príslušenstvo pre kuchynský drez. Môže to byť:  – moderná termostatická batéria, filtračný modul na čistenie a prijímanie pitnej vody, ako aj drvič odpadu (elektrické zariadenie, ktoré drví pozostatky výrobkov spadajúcich do odtoku), automatický spodný ventil alebo len priestor na dvojité umývanie a sušenie.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: