Search
Close this search box.

Výber kuchynského drezu v 4 jednoduchých krokoch

1. Vyberte správny tvar a veľkosť

Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť pred tým, ako najprv pôjdete do obchodu, je určiť tvar a veľkosť umývadla pre kuchyňu.

Klasické štvorcové a najpoužívanejšie drezy musia byť pohodlné na umývanie riadu, priestranné, funkčné a dizajnovo dokonalé. Samozrejme, že si k nim nesmiete zabudnúť vybrať aj správnu drezovú batériu.

Obdĺžnikové kuchynské drezy by ste si mali vybrať do priestorov, ktoré sú možno viac špecifické na rozmery. Pohodlné a vhodné sú  pre úzke pracovné dosky.

Okrúhle drezy sú pomerne moderné a je v nich oveľa pohodlnejšie umývať, pretože nemajú žiadne rohy. Priestor kuchyne je často ale špecifický, a preto sa mu musí prispôsobiť aj toto vybavenie. Reč je rohových drezoch, ktoré riešia využiteľnosť priestoru a šetrenie miesta na maximum.

Nezabudnite: Optimálna hĺbka misky je dôležitá tiež a mala by byť od 16-20 cm – čo je zlatý priemer.

Zdroj: Pixabay

2. Materiál

Umývadlá pre kuchyňu z nehrdzavejúcej ocele sú najpredávanejšie. Vhodne sa hodia do akéhokoľvek interiéru, sú lacné, ľahké a odolné proti korózii a mechanickému poškodeniu. Modely z nehrdzavejúcej ocele sú leštené, matné a štruktúrované alebo mierne drsné. Opäť pozor na kombinácie batérie.

Smalt neoxiduje a môže byť tiež vyrobený v rôznych farbách a dokonca aj vzoroch. Tieto drezy sa lepšie hodia do klasických kuchýň, v štýlových a retro interiéroch. Ale sú oveľa drahšie a ťažšie ako všetky ostatné umývadlá. Ľahko sa udržujú v čistote a nie sú tak hlučné ako nerez.

3. Rozhodnite sa, koľko sekcií potrebujete?

S jednou plochou je to najjednoduchšie, ale iba pre malé pracovné priestory. S dvoma alebo štyrmi vaničkami to už bude o vyššom komforte.Môžu byť aj s bočnými krídlami určenými na sušenie. Mimochodom, krídla poskytujú ďalšiu ochranu pre stôl a vo všeobecnosti je umývanie s nimi pohodlnejšie. Aj keď máte veľmi malú kuchyňu, pokúste sa si kúpiť a do týchto stiesnených priestorov dostať umývadlo aspoň s malým bočným krídlom.

4. Vyberte si aj dobré príslušenstvo

Dnes si môžete vybrať nielen vhodný model drezu, ale aj príslušenstvo pre kuchynský drez. Môže to byť:  – moderná termostatická batéria, filtračný modul na čistenie a prijímanie pitnej vody, ako aj drvič odpadu (elektrické zariadenie, ktoré drví pozostatky výrobkov spadajúcich do odtoku), automatický spodný ventil alebo len priestor na dvojité umývanie a sušenie.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
RECEPT: Jednoduché a rýchle cestoviny s cuketou

Odporúčame: