Search
Close this search box.

Záhadné tvary v kukuričnom poli pri Trnave lákajú zvedavcov. Objavte kukuričné bludisko vo Vlčkovciach

S jedinečným nápadom premeniť kukuričné pole s rozlohou 2,5 ha na bludisko prišiel Miroslav Sedlák a Juraj Zatko. Keď bola kukurica nízka, v priebehu 3 dní ručne vysekávali trasu dlhú takmer 2 kilometre. Dnes v kukuričnom labyrinte s výškou 3 metre s radosťou blúdia deti i dospelí.

Práve menšie ratolesti zaujme mapka s tajničkou, ktorú dostanú pri vstupe do bludiska. Po návšteve stanovíšť označených tabuľkami získajú odpovede na hádanky. Za vylúštenú tajničku ich v cieli kukuričného labyrintu čaká sladká odmena a certifikát.

Staršie deti si môžu svoje orientačné schopnosti overiť počas preteku v hľadaní QR kódov. Špecialitou pre dospelých návštevníkov je návšteva bludiska v noci.

 

Vstupné
Deti do 3 rokov Zdarma
Deti a mládež od 3 do 17 rokov 2 EUR
Dospelí 2,50 EUR

 

Ak sa vaše dieťa rozhodne blúdiť vlčkovským labyrintom bez vás, v cieli ho môžete čakať približne za 30 minút. Nájdu sa však aj výnimky, ktoré bludisko prejdú rýchlejšie. Najrýchlejší rekordman našiel cestu z kukuričného bludiska za 4 minúty.

Ak si chcete otestovať svoje orientačné schopnosti môžete tak spraviť každý deň, za pekného počasia, od 9:00 do 18:00 hod. Či je bludisko otvorené si môžete overiť na:

  1. internetovej stránke: sezaland.sk
  2. facebokovej stránke: https://www.facebook.com/kukuricnebludiskovlckovce/
  3. alebo na telefónnych číslach: 0908 421 179, 0908 767 114.

K bludisku v kukurici, ktoré sa nachádza medzi Trnavou a Sereďou v katastri obce Vlčkovce pri rýchlostnej ceste R1, vás budú navigovať smerové tabule. Pohodlne zaparkujete na veľkom parkovisku.

Kukuričný labyrint, ktorý je unikátom nielen na Slovensku ale aj v Českej republike, však nie je to jediné čo vás vo Vlčkovciach zaujme. Obec návštevníkov láka tiež na jazdu na traktore (vo vybrané dni), či na stavbu pyramídy zo sena. Deti sa zabavia pri hádzaní kruhov na stĺpiky alebo počas hádzania lopty do terča.

Pred cestou si nezabudnite pribaliť špekáčiky a chlieb. Keď počas dňa nabitého atrakciami vyhladnete, určite vám príde vhod pripravené ohnisko. Ak nepreferujete opekanie, niečo pod zub určite nájdete v bufete s nápojmi a pochutinami. A ,,čerešničkou“ za celým dňom je možnosť zakúpiť si sladkú bio-kukuricu na varenie, ktorú vám odtrhnú priamo na poli, a ktorá vám krásny zážitok bude pripomínať i na druhý deň.

Zdroj: sezaland.sk, seredsity.sk, mytrnava.sme.sk

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: