Search
Close this search box.

Zakynthos ako dovolenkový raj pre nenáročných turistov

Bez ohľadu na dôvody, aby bola dovolenka dokonalá a bez najmenších problémov, musí byť dobre naplánovaná. Prvým krokom, ktorý v tomto smere potrebujete urobiť je samozrejme vhodná destinácia. Ak vám nemá kto poradiť, sme tu my, vyskúšajte Zakynthos a neoľutujete.

Dokonalé pláže pre skutočných milovníkov prírody

Ostrov Zakynthos je známy svojimi plážami. Od tých nedotknutých ľudskými rukami až po pláže s vodnými atrakciami, kde si vždy nájdete niečo podľa svojho vkusu. Ale nie len to musí byť dôvodom, prečo sa rozhodnúť dovolenkovať na Zakynthose.

Niektoré pláže tohto ostrova, z ktorých najznámejšia je Laganas, ponúkajú výlet na more, pri ktorom sa sledujú korytnačky Kareta, ktoré sú dnes veľmi vzácne a zároveň ohrozeným druhom.  Ide o obľúbenú zábavu pre turistov, pretože im to dáva možnosť vidieť, ako tieto prastaré a majestátne tvory s pozoruhodnou ľahkosťou plávajú v pokojných vodách Iónskeho mora.

Zakynthos Dusk

Známejšou plážou v Zakynthose je aj Navagio, niektorý ju poznajú aj ako pláž vrakov alebo pašerákov. Je to úžasne krásne miesto a pokiaľ sa ho rozhodnete obísť, lacná last minute dovolenka nebude úplná.

Zakynthos  je ostrov básnikov, umelcov a hudobníkov, najjužnejší zo siedmich ostrovov v Iónskom mori. Nájdete tu aj bohaté olivové háje, sady a v tajomných jaskyniach sa ukrývajú staré tajomstvá tohto nádherného ostrova, ktorý si doslova zamilujete.

Do jaskýň sa dostanete len loďou, tie odchádzajú z hlavného mesta ostrova Agios Nikolaos. Loď pláva pod grandióznymi oblúkmi a pomaly vás prenáša do jaskyne, v lagúnach ktorej môžete potom aj plávať. Voda je tu nasýtená vápnikom a má liečivé vlastnosti a navyše je tak transparentná, že môžete vidieť každý jeden kamienok na samom dne.

Máte chuť na niečo miestne?

Za špeciálne jedlo ostrova Zakynthos možno považovať „sarku“ – hovädzie mäso s paradajkami, cesnakom a špeciálnym ovčím syrom „ladotiri“. Vyskúšajte aj olivový olej a všetku zmiešanú zeleninu – je miestna, čerstvá a niekedy doslova ako priamo z pola.

Odporúčame vám ochutnať aj výživné predjedlo baklažány a paradajky zmiešané s olivovým olejom a cesnakom. Všetko skutočné a originálne miestne lahôdky, ktoré, keby ste si pripravovali doma, nebudú chutiť nikdy tak dokonale. S deťmi alebo bez, dovolenku na Zakynthose si naozaj užijete.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: