a

VIDEO: Pohľad, ktorý stojí za to. Takto surferi zdolali vlnu spoločne s delfínmi

Zdroj: Instagram / shaun__petersen

Príroda nás neprestáva prekvapovať. Hoci sme už veľakrát boli svedkom rôznych kuriozít, ktoré sa nám v istých momentoch zdali priam neuveriteľné, vždy sa nájde niečo, čo ešte dokáže (príjemne) prekvapiť. 

Mnohokrát je však asi najnáročnejšie nachádzať sa v správnom čase na správnom mieste a zachytiť situácie, ktoré sa nevidia len tak každý deň. Portál goodnewsnetwork.org poukázal práve na jeden z takýchto prípadov, ktorý sa odohral v ďalekej Austrálii.

Skupina surferov zažila počas surfovania neuveriteľnú show, ktorej hlavnými protagonistami boli desiatky delfínov. Tie sa ladne premiestnili pod doskami surferov smerom k brehu. Spoločne tak zdolali vlnu, ktorá ich v rovnakom čase minula.

Krátke video, ktoré tento moment zachytáva, sa podarilo pomocou dronu natočiť Shaunovi Petersenovi z Dolphin Swim School v Novom Južnom Walese. Ten sa tento úlovok rozhodol zverejniť na svojom Instagrame. Príspevok ľudí okamžite zaujal a dnes už má vyše 180 000 zhliadnutí.Pozrite si aj vy toto dychberúce video:

Zdroj: goodnewsnetwork.org