Search
Close this search box.

Zažite pravú magickú atmosféru: Ubytujte sa v domčeku, v ktorom vyrastal Harry Potter

Patríte aj vy medzi fanúšikov Harryho Pottera? Milujete čarodejnícky svet viac, ako ten muklovský? Snívali ste niekedy o tom, že aj vám príde domov list z Rokfortu?


Ak ste na tieto otázky odpovedali kladne, máme pre vás skvelú správu. Ihneď zavolajte, alebo pošlite sovu, všetkým kamarátom, zbaľte si do kufra lexikóny kúziel a vydajte sa na výlet do Spojeného Kráľovstva. Na stránke Airbnb si teraz môžete prenajať krásny domček, ktorý je úplne ako vystrihnutý z fiktívneho sveta od J.K. Rowlingovej.

Napokon, niet lepšej krajiny, kde si vychutnať pravú kúzelnú atmosféru, ako práve v Británii, ktorá sa koniec koncov stala rodiskom tohto príbehu.

Čarovné prostredie anglického vidieka

Zdroj: Airbnb

Ako informoval portál elitedaily.com, dom pripomínajúci ten z čarodejníckeho sveta, v ktorom sa môžete ubytovať, dostal názov „De Vere House“ a nachádza sa v malom anglickom mestečku Lavenham.

Nájdete v ňom 2 spálne so súkromnými kúpelňami, TV či WiFi. Okrem toho si v dome môžete užiť aj spoločnú miestnosť s krbom, z ktorej priam dýcha čarodejnícka atmosféra.

Navyše, každé ráno budú pre vás pripravené čerstvé anglické raňajky, takže si môžete predstaviť, že sedíte so svojimi spolužiakmi z Rokfortskej fakulty v jedálni a spoločne si užívate hostinu. Ráno vám síce do izby nevletí Hedviga s dennou tlačou, no namiesto toho sa budete nachádzať v krásnom prostredí anglického vidieka, kde si môžete naplánovať množstvo zaujímavých výletov.

Zdroj: Airbnb

Ak by ste teda mali chuť, svoju púť môžete zakončiť v samotnom Londýne, kde sa nachádza napríklad Warner Bros. Štúdio, kde sa film natáčal či nástupište 9 a ¾ na stanici Kings Cross.

Takže, kúzelníčky a kúzelníci, pripravte si svoje čarovné prútiky, Rokfortský expres o chvíľu vyráža.

Zdroj: elitedaily.com 

Zdroj titulnej fotografie: Warner Bros. / Airbnb

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém

Odporúčame: