Search
Close this search box.

Zbavte sa suveníru, ktorý si z dovolenky nosíme domov čoraz častejšie

Aktuálne kožné ochorenia, ktoré si pacienti nosia domov ako suveníry z ciest, spôsobujú lekárom v dôsledku vzniku rezistencie čoraz väčšie vrásky na čele. Pohľad na súčasnú situáciu nie je veľmi lichotivý. S narastajúcou pohyblivosťou sa viac medzi ľuďmi šíria aj rôzne infekcie a aj mykóza je jednou z nich.

Ako sa tomuto nechcenému suveníru, ktorý si z dovoleniek nosíme čoraz viac, vyhnúť, sa dozviete v našom článku.

Silný imunitný systém nedáva plesniam žiadnu šancu

Nielen v dome na stenách, ale aj na našom tele sa môže v určitých fázach nášho života objaviť pleseň. Najčastejším dôvodom jej vzniku je podcenená hygiena a oslabený imunitný systém, vďaka ktorému majú „votrelci“ do nášho organizmu oveľa jednoduchšiu cestu. Ak sa plesne v našom tele rozmnožia, svedčí to teda o našom oslabenom imunitnom systéme.

Za oslabeným imunity a následným vznikom veľkých kondylómov a mykózy nechtov môže byť znečistenie ťažkými kovmi, chronické ochorenia, celkovo nepriaznivá a nezdravá strava, dlhotrvajúci stres či pravidelný príjem liekov. Ak teda chcete, aby ste sa plesňového ochorenia zbavil, mali by ste odstrániť všetky škodlivé faktory.

Odstránenie mykózy laserom

Ak sa aj napriek všetkej vašej snahe plesni z vášho tela nechce von, mykózu nechtov odstráni laser, čo je bezbolestný, jednoduchý a rýchly spôsob bez toho, aby bolo potrebné postihnuté miesto lokálne umŕtviť. Samozrejme, tento postup by mal vykonávať odborný lekár – dermatológ, pričom všetko závisí od stupňa a rozsahu tohto plesňového ochorenia.

Vyhýbajte sa cukru

Zmena stravy je najdôležitejším opatrením v boji proti usídľovaniu plesní. Diéta posilňuje imunitný systém a mení prostredie v tele tak, že plesne sa v ňom necítia dobre. Zodpovedajúce príznaky sa zhoršujú, pretože huby milujú cukor. Základom na potlačenie plesňovej infekcie je teda v prvom rade strava bez priemyselného cukru, ktorý okrem iného ovplyvňuje vznik zápalov.

Dbajte aj na hygienu a vyhýbajte sa kontaktu s cudzími ľuďmi, ktorých výskyt je na dovolenke veľmi veľký a nie vždy sa mu dá vyhnúť.

Zdroj obrázka: megaflopp/Shutterstock.com

 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: