Search
Close this search box.

Správny výber svadobného prsteňa je kľúčový

Ak je pred vami jeden z tých najdôležitejších dní v živote, mali by ste pre jeho organizáciu a stopercentné naplánovanie urobiť všetko. Nie je to však iba hostina. Veľmi dôležitý je aj výber krásneho svadobného prsteňa.


Práve ten je symbolom zväzku, s ktorým budete na tento najdôležitejší deň svojho života spomínať celý svoj život. Aby bola ale spomienka pri pohľade na tento doplnok neustále dokonalá, mali by ste si dať pozor na každý jeden detail správneho výberu.

Ako si vybrať veľkosť snubného prsteňa?

Veľkosti vami vybraných najkrajších svadobných prsteňov sa vyznačujú šírkou, hmotnosťou a priemerom. Základným faktorom je šírka. Najlepším riešením je samozrejme si prsteň vyskúšať v obchode, alebo si odmerať prst krajčírskym metrom, prípadne vyberať podľa tých, ktoré už dávno máte. Iba tak môžete pochopiť, čo vám vyhovuje a čo nie. Myslite pritom na rezervu a fakt, že prsty často puchnú.

Ak svoje prsty a veľkosti dokonale poznáte, môžete si zaobstarať nové svadobné obrúčky aj na internete, čo dnes iste oceníte, pretože je to rýchle, praktické a pohodlné riešenie.

Zdroj: Pexels

Dôležitý bude aj štýl

Móda a tradície sú dnes benevolentné, preto sa nemusíte riadiť pri výbere vhodného svadobného prsteňa žiadnymi pravidlami. Dekorácie pre nevestu a ženícha môžu byť rovnaké alebo sa môžu navzájom líšiť. Dôležité je, aby sa vám páčili a svojou dekoráciou pri nosení nespôsobovali problémy.

Hladké modely sú najpraktickejšie a najobľúbenejšie, ich povrch však môže podľahnúť mechanickému poškodeniu oveľa rýchlejšie. Obľúbené sú preto aj zdobené modely, na ktoré si ale treba dávať pozor pri nosení, aby sa nezachytili o odev. To znamená, že dizajn svadobných obrúčok bude závisieť aj od vášho životného štýlu.

Cena

Rozhodovať sa dnes pri výbere šperkov podľa vysokej ceny už nemusíte. Dnes si dokonalé dekorácie tela z drahých a vzácnych kovov môžete vybrať aj z jednej výplaty, bez toho, aby ste sa dostali do straty. Záleží tiež, ktorému kovu ste sa rozhodli dôverovať a vaše prsty ním olemovať.

Vyberajte s rozumom a citom, v predstihu a s tým najlepším odborníkom.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Poloplný alebo poloprázdny? To, aký pohár vidíte, o vás prezradí nielen to, či ste optimista

Odporúčame: