Search
Close this search box.

Zmena sezóny je najlepší čas urobiť si poriadok v šatníku

Viac priestoru v skrini je sen, o ktorom mnohí stále len snívame. Dôvodom sú obmedzené priestory a dostupnosť riešení, ktoré by mohli celú situáciu uľahčiť a zmeniť k lepšiemu.

Aj napriek tomu je možné problém odstrániť, a to prostredníctvom niekoľkých jednoduchých krokov, ktoré môžete spolu s nami absolvovať a spríjemniť si nielen bývanie, ale aj život. Jeseň a zmena sezóny je na takúto cestu najlepšie obdobie.

Mimochodom, upratanie v šatníku šetrí nielen miesto, ale má aj skvelý vedľajší efekt. Vaša myseľ sa bude v organizovanom prostredí „cítiť“ oveľa príjemnejšie, pretože zažijete menej stresu.

Začnite inventarizáciou oblečenia a doplnkov

Priehradku po priehradke vytiahnite zo skrine všetko oblečenie. Športové oblečenie, nočné prádlo, ponožky, topánky a bundy. Nezabudnite na doplnky! Pozrite sa pozorne na každý kúsok a rozhodnite sa: hodí sa k nadchádzajúcej sezóne?

Vyberte si správnu šatníkovú skriňu

Aby ste si lepšie zorganizovali svoj obytný priestor, bude najlepšie, ak investujete do výberu novej šatníkovej skrine čas aj peniaze. Dnešné moderné skrine sa zmestia do akéhokoľvek priestoru. Sú zároveň inteligentné riešenie, ako sa vysporiadať s nepríjemnými priestormi, môžu byť dokonca prispôsobené na mieru, aby sa zmestili do rohov v tvare L, alebo navrhnuté okolo okien, aby sa čo najlepšie využil priestor vo vašej izbe.

Stačí si vybrať správny model, ktorý sa postará o všetky vaše dôležité veci a zároveň bude dokonalým interiérovým doplnkom.

Pomôžte si ilúziou

Jedným z najjednoduchších trikov, ako pridať priestor do miestnosti, je umiestniť do interiéru zrkadlá. Očividne v skutočnosti nevytvárajú priestor, iba jeho ilúziu, čo však môže v stiesnených miestnostiach pomôcť.

Skúste teda použiť veľké zrkadlo na pokrytie celej steny alebo skupinu malých zrkadiel, ktoré slúžia ako nástenné umenie a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie.

Uprednostnite originálny nábytok do chodby

Asi najviac zaťaženým priestorom na zbytočné veci je naša chodba. Po príchode domov tu končí všetko, čo k svojmu pohodliu v interiéri nepotrebujeme. Zároveň je však chodba prvou miestnosťou, ktorá nás reprezentuje. Aby sa teda problém vyriešil a nikto nebol v ničom obmedzovaný, odporúčame vám zvoliť si do tohto priestoru originálny nábytok do chodby a užívať si jeho komfort.

Aj takéto jednoduché, no pritom dôležité akcie môžu váš interiér a život zmeniť na nepoznanie.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia

Odporúčame: