Search
Close this search box.

Známy portál povedal rázne nie: Už nespolupracuje so spoločnosťami, ktoré chovajú v zajatí delfíny a veľryby

Jeden z najznámejších a najpoužívanejších portálov pre turistov sa rozhodol urobiť krok, ktorý prispeje k ochrane vodných cicavcov. Nebude už viac predávať vstupenky do zariadení, v ktorých sú atrakciou delfíny, veľryby či sviňuchy.


Podľa portálu goodnewsnetwork.org sa spoločnosť TripAdvisor a jej dcérske spoločnosti rozhodli, že už viac nebudú predávať vstupenky, ani inak profitovať zo zariadení, v ktorých žijú v zajatí tieto zvieratá. Nové pravidlá zavedie spoločnosť do konca roku 2019. Opatrenia sa nebudú vzťahovať na prímorské útočištia, ktoré poskytujú domov veľrybám, ktoré sa už narodili v zajatí. Podľa vedcov totiž veľryby a delfíny, ktoré už boli chované v zajatí, nedokážu prežiť vo voľnej prírode.

Toto rozhodnutie urobila spoločnosť po dlhých konzultáciách s odborníkmi, morskými biológmi, zoológmi a ochrancami prírody. Títo sa jednoznačne zhodli na tom, že veľrybám, delfínom a sviňuchám život v zajatí neprospieva. Spoločnosť TripAdvisor sa už v roku 2016 zaviazala, že sa bude snažiť zlepšovať životné podmienky zvierat v cestovnom ruchu. A práve toto bol z ich strany ďalší logický krok.

Zdroj: Unsplash

„Rozsiahle dôkazy, ktoré nám odborníci predložili, boli presvedčivé. Veľrybám a delfínom sa nedarí v zajatí a dúfame, že raz ich uvidíme žiť tak, ako by mali. Slobodné a divoké. Generácia týchto zvierat, ktoré momentálne žijú v zajatí, by mala byť tou poslednou,“ povedal Dermot Halpin zo spoločnosti TripAdvisor.

Spoločnosť sa bude zároveň snažiť zlepšiť životné podmienky morským cicavcom, ktorí už v zajatí žijú a ich návrat do voľnej prírody nie je možný. TripAdvisor chce podporovať prímorské útočištia, v ktorých tieto živočíchy môžu žiť v podmienkach, ktoré simulujú život v oceáne.

Týmto rozhodnutím spoločnosť potešila ochrancov prírody po celom svete. Morská vedkyňa Naomi Rose hovorí, že nie je správne, aby tieto inteligentné a spoločensky vyspelé tvory žili v zajatí len preto, aby zabávali turistov.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: