Search
Close this search box.

Zverejnili prvú skladbu od smrti Aviciiho. Nesie v sebe dôležitý odkaz pre celý svet

I napriek tomu, že sa svoj život rozhodol ukončiť, tesne pred smrťou nezaháľal a pracoval na hudobných novinkách. Ako informoval portál LadBible, prvou z nich je nová skladba s názvom SOS, ktorá bola zverejnená len nedávno, konkrétne 10. apríla 2019 a nájdete ju už aj na DJ-ovom oficiálnom YouTube kanáli.

Stavil na úspešnú spoluprácu

Avicii na skladbe spolupracoval s americkým hudobníkom Aloe Blaccom, ktorý sa už v minulosti postaral o vokály pri úspešnej skladbe Wake Me Up! Ten si myslí, že text novej piesne odráža to, čo sa odohrávalo v hlave hudobníka. „Je veľmi dôležité, aby sme sa k tejto téme priblížili a dali o nej vedieť. Aby sa ľudia nebáli povedať „potrebujem pomoc“,“ povedal Blacc.

Zdroj: Wikimedia

Pieseň dokončil tím autorov a producentov hneď po smrti Aviciiho, teda ešte v apríli 2018. V čase jeho smrti bola dokončená na 75 – 80 %.

Videoklip ku skladbe SOS je pritom plný odkazov od fanúšikov. Popis k videu vysvetľuje, prečo tomu tak je. „Po tom, čo Tim zomrel, fanúšikovia z celého sveta písali rôzne správy a osobné príbehy na stránku Avicii.com. Toto video je našim spôsobom, ktorým vám chceme poďakovať za všetku tú lásku a podporu.“ Bude súčasťou pripravovaného albumu

Nekončí to však len pri tejto piesni. Nový album pod názvom TIM, ktorý bude obsahovať 16 skladieb, by mal vyjsť už 6. júna 2019. „Nesnažíme sa o vydanie najväčších hitov, snažíme sa priblížiť čo najviac tomu, čo by chcel aj Tim,“ uviedol Per Sundan, riaditeľ spoločnosti Universal Music Nordic.

To, že sa hudba, ktorú Avicii tesne pred smrťou pripravoval, dostane aj reálne k fanúšikom, je primárne zásluhou jeho rodiny. Tá sa bez menšieho zaváhania totiž rozhodla, že jeho poslednú tvorbu nebude utajovať. Zároveň sa nechali počuť, že všetky príjmy z vydaného albumu budú investované do novej neziskovej organizácie „Tim Bergling Foundation“, ktorá bola založená práve po smrti hudobníka a má pomáhať ľuďom s podobnými duševnými problémami.

 

Teraz si už pozrite novinku SOS, ktorá v sebe nesie silný odkaz: 

Zdroj: ladbible.com, Wikipedia

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: