Search
Close this search box.

Budete sa chytať za hlavu: Toto sú najhoršie miesta, kam ľudia ukrývajú peniaze

Väčšina z nás má svoje peniaze uložené v bezpečí najbližšej banky. Niektorí ľudia však z rôznych dôvodov svoje peniaze do banky nevložia a radšej si ich sami ukryjú v nejakej tajnej skrýši vo svojom dome či v jeho blízkosti.


Či už ste jedným z drogových barónov, obchodníkov so zbraňami, alebo len obyčajný zamestnanec, ktorý si šetrí na dôstojný dôchodok, pozreli sme sa na niekoľko spôsobov, kam peniaze rozhodne neukrývať, ak o ne nechcete prísť.

Zakopané ako poklad na záhrade

zakopané
Zdroj: Flickr

Spočiatku to vyzerá ako správne riešenie, kam ukryť peniaze. Ich zakopanie na záhrade však skutočne nemusí byť ten najlepší nápad, a to zo 4 jednoduchých dôvodov:

  • Môže vás uvidieť sused alebo okoloidúci;
  • Vykope ich váš pes, mačka alebo krtko;
  • Zničí vám ich dážď či zjedia červíky;
  • Skrátka zabudnete, kam ste ich to vlastne zakopali;

Šup s nimi pod matrac

Zdroj: Freepik / rawpixel.com

Skrývanie peňazí pod matrac sa stalo akousi klasikou už za čias našich babičiek. Zdalo by sa, že nikde nemôžu byť peniaze vo väčšom bezpečí než pod vami, resp. pod vaším pohodlným matracom.  Je to však úplne mylná predstava. Keby ste boli zlodej, kam by ste sa pozreli najprv? Áno, správne, pod matrac.

Do starých kabeliek či kabátov

bankovky do ponožky
Zdroj: Flickr

Aj napriek tomu, že staré kabelky a oblečenie už nepoužívate, nemusí to byť najlepšie miesto pre vaše ťažko zarobené peniaze. Usilovný zlodej či zlodeji behom pár minút stihnú prezrieť všetko, čo má vrecká a tučný zväzok bankoviek v jednom z nich by pre nich bol príjemným prekvapením.

Do koša na bielizeň

ukryte-peniaze
Zdroj: Shutterstock

Koho môže napadnúť vložiť peniaze medzi nevábne voňajúce oblečenie do koša na bielizeň? Je pravda, že by ich tam zlodeji asi nehľadali, ale toto miesto sa im dokonale hodí na ostatný lup. Poslúžiť im môže na jeho nenápadné prenesenie do svojej skrýše. Za vaše peniaze schované medzi bielizňou vám budú určite veľmi vďační.

Do neupevnených trezorov

nevýhody trezora
Zdroj: Google+

Klasickú železnú pokladničku kúpite napríklad aj u vietnamského obchodníka za pár eur. Jej užitočnosť je však nulová. Aj keby sa takáto pokladnička (alebo menší trezor) nedala otvoriť za pár minút kladivom či páčidlom, zlodej si ju môže bez námahy odniesť so sebou. V tomto prípade ste prišli nielen o peniaze, ale aj o trezor.

Do zamknutých skriniek a šuplíkov

zlodej
Zdroj: YouTube

Tento spôsob ukrytia peňazí je vhodný akurát tak pri manželovi, ktorý by inak šiel opäť do krčmy. Pre zlodeja je prekonanie takéhoto zámku na skrinke či šuplíku otázkou niekoľkých sekúnd. Zámok vyháčkuje alebo priamo vypáči páčidlom jediným trhnutím.

Oveľa lepšie je si peniaze ukryť napríklad v skrytej priehradke pod nábytkom, parketovou podlahou či do mrazničky vo vodeodolnom sáčku s označením “Zelenina“. Máloktorý zlodej je vegetarián, a tak budú vaše peniaze v bezpečí.

7. Schované v počítači

americký dolár
zdroj: flickr.com

Viete o tom, že napríklad v počítačovej skrinke je veľa prázdneho miesta? Stačí dať dole kryt a nastrkať tam toľko bankoviek, koľko sa vojde. Bohužiaľ, v počítačovej skrinke sú ventilátory, ktoré vám z peňazí urobia konfety.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia

Odporúčame: