7 najhorších miest, kam ľudia ukrývajú peniaze

Väčšina ľudí má svoje peniaze pekne uložené v bezpečí najbližšej banky. Niektorí ľudia však z rôznych dôvodov svoje peniaze do banky nevložia a radšej si ich sami ukryjú v nejakej tajnej skrýši vo svojom dome alebo blízko neho.


Či už ste jedným z drogových barónov, obchodníkov zo zbraňami, alebo len obyčajný zamestnanec, ktorý si šetrí na dôstojný dôchodok, pozreli sme sa na niekoľko spôsobov, kam peniaze rozhodne neukrývať, ak o ne nechcete prísť.

 

1. Zakopané ako poklad na záhrade

zakopané

zdroj: flickr.com

Spočiatku to vyzerá ako správne riešenie, kam ukryť peniaze. Ich zakopanie na záhrade však skutočne nemusí byť ten najlepší nápad, a to zo 4 jednoduchých dôvodov:

  • Môže vás uvidieť sused alebo okoloidúci
  • Vykope vám ich váš pes, mačka alebo okoloidúci krtko
  • Zničí vám ich dážď či vám ich zjedia červíky
  • Skrátka zabudnete, kam ste ich to vlastne zakopali

Takže pod zem radšej nie. Aspoň by ale neboli “na očiach“ tak ako v nasledujúcom prípade.

 

2. Šup s nimi pod matrac

veľa peňazí

zdroj: reddit.com / Skutočne veľmi nenápadná skrýša…

Zdalo by sa, že nikde nemôžu byť peniaze vo väčšom bezpečí než pod vami, resp. pod vaším pohodlným matracom.

Skrývanie peňazí pod matrac sa stalo akousi klasikou už za čias našich babičiek a práve to je ten problém. Keby ste boli zlodej, kam by ste sa pozreli najprv? Áno, správne, pod matrac.

 

3. Do starých kabeliek a kabátov

bankovky do ponožky

zdroj: flickr.com

Aj napriek tomu, že tieto staré kabelky a oblečenie už nepoužívate, nemusí to byť najlepšie miesto pre vaše ťažko zarobené peniaze. Usilovný zlodej či zlodeji behom pár minút stihnú prezrieť všetko, čo má vrecká a tučný zväzok bankoviek v jednom z nich by pre nich bol príjemným prekvapením.

 

4. Do koša na bielizeň

ukryte-peniaze

zdroj: shutterstock.com

Úprimne, koho môže napadnúť vložiť peniaze medzi nevábne voňajúce oblečenie do koša na prádlo? Je síce pravda, že peniaze by tam zlodeji asi nehľadali, ale takýto kôš sa im dokonale hodí na ostatný lup a nenápadne ho v ňom prenesú až do svojej skrýše. Za vaše peniaze schované medzi prádlom vám budú určite veľmi vďačný.

 

5. Do neupevnených trezorov

nevýhody trezora

zdroj: Google+

Klasickú železnú pokladničku kúpite napríklad aj u vietnamského obchodníka za pár eur. Jej užitočnosť je však nulová. Aj keby sa takáto pokladnička (alebo menší trezor) nedala otvoriť za pár minút kladivom či páčidlom, zlodej si ju môže bez námahy odniesť so sebou. V tomto prípade ste prišli nielen o peniaze, ale aj o trezor.

 

6. Do zamknutých skriniek a šuplíkov

zlodej

zdroj: youtube.com

Tento spôsob ukrytia peňazí je vhodný akurát tak na manžela, ktorý by inak šiel opäť do krčmy. Pre zlodeja je prekonanie takéhoto zámku na skrinke či šuplíku otázkou niekoľkých sekúnd. Zámok vyháčkuje alebo priamo vypáči páčidlom jediným trhnutím.

Oveľa lepšie je si peniaze ukryť napríklad v skrytej priehradke pod nábytkom, parketovou podlahou či do mrazničky vo vodeodolnom sáčku s označením “Zelenina“. Máloktorý zlodej je vegetarián, a tak budú vaše peniaze v bezpečí.

 

7. Schované v počítači

americký dolár

zdroj: flickr.com

Viete o tom, že napríklad v počítačovej skrinke je veľa prázdneho miesta? Stačí dať dole kryt a nastrkať tam toľko bankoviek, koľko sa vojde. Bohužiaľ, v počítačovej skrinke sú ventilátory, ktoré vám z peňazí urobia konfety.

 

Ktorý zo spôsobov využijete pri najbližšom schovávaní peňazí? 

Zdroj: Brightside

You don't have permission to register