a

70 dní a viac ako 13 000 € do vačku? Toto je práca snov, ktorú ponúka NASA

zdroj: Unsplash

„Ešte minútku!“ Ak zvyknete váš deň začínať touto vetou, zbystrite pozornosť. Máme pre vás ponuku, ktorá sa neodmieta. NASA hľadá dobrovoľníkov pre svoj vedecký výskum. 

Áno, hádate správne, úlohou vybraných adeptov bude spať. V tejto práci si nielenže doprajete pár hodín vytúženého oddychu naviac, ale budete užitoční aj pre ľudstvo. Zatiaľ čo vy budete rátať ovečky, vedci budú skúmať, ako si vaše telo poradí so stavom beztiaže.

Áno, práca snov existuje

Výsledky testov pomôžu agentúre pripraviť astronautov na pobyt vo vesmíre. Okrem spania budete pod drobnohľadom vedcov vykonávať aj iné bežné činnosti. Budete jesť, piť, dokonca sa i sprchovať. NASA bude skúmať ako sa vaše telo a váš kardiovaskulárny systém vysporiada s absenciou gravitácie.

zdroj: NASA

Ak ste si počas svojho života vytvorili s gravitáciou priveľmi dobrý vzťah a nechcete sa jej vzdať, možno vás zaujme iná ponuka. V roku 2013 najímal helsinský hotel Finn dobrovoľníkov, ktorí testovali pohodlnosť ich postelí.Hotel chcel týmto spôsobom zlepšiť komfort svojich zákazníkov. Preto vtedy zaplatil nemalé peniaze ľuďom, ktorí si zdriemli v každej z jeho 35 izieb. Podmienkou bolo zaspať v každej izbe 40-krát. Bohužiaľ, túto ponuku ste už premeškali, ale ponuka NASA stále platí. Láka vás vyskúšať si život bez gravitácie? 13 500 € za 70 dní nie je taká zlá ponuka, čo poviete?

Zdroj: ladbible.com