Search
Close this search box.

Ak chcete ísť tento rok na dovolenku, musíte dať svoje auto do poriadku

Jar a prvé teplejšie a dlhšie dni tú budú čo nevidieť a naše srdce a telo začne opäť túžiť po výletoch. Avšak, bez dôkladnej kontroly a prípravy auta, ktoré bude jediným bezpečným prostriedkom takejto zábavy a relaxu, to nepôjde.


Čo by ste teda mali dať po náročnej zime v aute do poriadku?

Nezabudnite na chiptuning

Auto sa skladá z množstva súčiastok a dielov, z ktorých ak jeden svoje funkcie vypovie, prestane fungovať celé vozidlo. Veľmi dôležitou časťou auta je však motor a riadiaca jednotka. Ide o systém, ktorý vaše auto riadi ako náš mozog telo a dáva mu určité pokyny. Ak sa však naň pozabudne a neskontrolujete, či je v poriadku alebo si nezaslúži vylepšiť, nemusí byť váš výlet bez prekážok. Nezabudnite preto pri kontrole a jarnej údržbe auta aj na kompletný chiptuning.

Dajte do poriadku imobilizér

Pri cestách, ale aj v momente, keď máte auto zaparkované pri dome, je nutné myslieť na jeho stopercentnú ochranu. Nie je to žiadna lacná hračka, ktorú si pre potešenie kupujeme každý jeden mesiac. Ochrániť ho ale nestačí len alarmom a senzormi, ale aj moderným imobilizérom. Jeho funkcie sú na nezaplatenie, tak ho prekontrolujte tiež.

Zdroj: Pexels

Navštívte autoumyváreň

Jarné upratovanie sa netýka iba vnútorného stavu vozidla. Zima môže byť obzvlášť tvrdá aj pre karosériu. Mrazy a soľ z vozovky môžu poškodiť vaše lakovanie, sezónu preto začnite umývaním auta. Ak to robíte sami, nezabudnite do vody na umývanie pridať sódu bikarbónu, ktorá pomôže neutralizovať soľ a ušetrí váš lak.

Vymeňte stierače a kvapaliny

Sneh mohol poškodiť a opotrebovať aj stierače čelného skla. Ak za sebou teda zanechávajú šmuhy, vymeňte ich. Nové stieracie lišty sú lacné a ľahko sa vymieňajú, takže nebudete musieť ani nikomu platiť. Mali by ste sa tiež ubezpečiť, že ste doplnili kvapalinu do stierača čelného skla a znovu naniesť potrebné ošetrenie čelného skla na odpudzovanie vody a dažďa.

Vybavte interiér vozidla gumovými vaničkami a kobercami, inštalujte deflektory a uvidíte, že dovolenka nebude tento rok iba nesplneným snom.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: