Search
Close this search box.

Ako rozšíriť funkcie vysokozdvižných vozíkov?

Dôležité doplnky pre vaše stroje

Všade tam, kde je potrebná vertikálna manipulácia s ťažkými predmetmi, sú výborným pomocníkom vysokozdvižné vozíky. Na rozšírenie ich funkcií slúžia mechanické prídavné zariadenia. Napríklad predĺžené vidlice, ktoré slúžia na manipuláciu s ťažkými bremenami. Ku vysokozdvižnému vozíku je možné dokúpiť aj žeriavové ramená. Tie sa uchytia na nosnú dosku vozíka alebo na násuvné vidlice.

Pre prácu vo výškach si môžete ku vysokozdvižnému vozíku zaobstarať montážne plošiny. Tie sa jednoducho nasunú na nosné vidlice vysokozdvižného vozíka. Po ukončení práce vo výške ich môžete zložiť.

Zdroj: autoline.sk

Radlice na VZV

Okrem toho rozširujú funkcie vysokozdvižného vozíka (VZV) aj mechanické hydraulické lopaty, nosiče sudov, nosné tŕne alebo špeciálne radlice na VZV. Je určená na zhrňovanie sypkých materiálov. Na trhu nájdete viacero typov radlíc určených na rôzne použitie. K dispozícii je zhrňovacia radlica, radlica na sneh, otočná radlica, snehový pluh na vysokozdvižný vozík alebo predná otočná radlica na VZV. Radlicu vyberajte podľa typu práce, ktorú s ňou budete vykonávať. Napríklad na sneh je najlepšou voľbou polohovateľná snehová radlica.

EM pneumatiky

Používanie typovo schválených a homologizovaných pneumatík je dané súvisiacimi zákonmi. Kvalitné EM pneumatiky okrem toho zabezpečia šetrenie pohonných hmôt a tým aj finančné prostriedky. Ovplyvňujú aj ľahkosť ovládania stroja. Vďaka EM pneumatikám sa mechanizmy pohybujú s ľahkosťou aj po náročnom teréne.

Tieto špeciálne pneumatiky vyberajte podľa rozmeru kolies. Presvedčte sa tiež, či majú rozšírenú ochranu proti poškodeniu a dostatočnú priľnavosť. Zlepší sa tak pohyb strojov v zhoršených podmienkach a klzkých povrchoch, napríklad po blate.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: