Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Ako rozšíriť funkcie vysokozdvižných vozíkov?

Dôležité doplnky pre vaše stroje

Všade tam, kde je potrebná vertikálna manipulácia s ťažkými predmetmi, sú výborným pomocníkom vysokozdvižné vozíky. Na rozšírenie ich funkcií slúžia mechanické prídavné zariadenia. Napríklad predĺžené vidlice, ktoré slúžia na manipuláciu s ťažkými bremenami. Ku vysokozdvižnému vozíku je možné dokúpiť aj žeriavové ramená. Tie sa uchytia na nosnú dosku vozíka alebo na násuvné vidlice.

Pre prácu vo výškach si môžete ku vysokozdvižnému vozíku zaobstarať montážne plošiny. Tie sa jednoducho nasunú na nosné vidlice vysokozdvižného vozíka. Po ukončení práce vo výške ich môžete zložiť.

Radlice na VZV

Okrem toho rozširujú funkcie vysokozdvižného vozíka (VZV) aj mechanické hydraulické lopaty, nosiče sudov, nosné tŕne alebo špeciálne radlice na VZV. Je určená na zhrňovanie sypkých materiálov. Na trhu nájdete viacero typov radlíc určených na rôzne použitie. K dispozícii je zhrňovacia radlica, radlica na sneh, otočná radlica, snehový pluh na vysokozdvižný vozík alebo predná otočná radlica na VZV. Radlicu vyberajte podľa typu práce, ktorú s ňou budete vykonávať. Napríklad na sneh je najlepšou voľbou polohovateľná snehová radlica.

EM pneumatiky

Používanie typovo schválených a homologizovaných pneumatík je dané súvisiacimi zákonmi. Kvalitné EM pneumatiky okrem toho zabezpečia šetrenie pohonných hmôt a tým aj finančné prostriedky. Ovplyvňujú aj ľahkosť ovládania stroja. Vďaka EM pneumatikám sa mechanizmy pohybujú s ľahkosťou aj po náročnom teréne.

Tieto špeciálne pneumatiky vyberajte podľa rozmeru kolies. Presvedčte sa tiež, či majú rozšírenú ochranu proti poškodeniu a dostatočnú priľnavosť. Zlepší sa tak pohyb strojov v zhoršených podmienkach a klzkých povrchoch, napríklad po blate.

You don't have permission to register