Search
Close this search box.

POZOR:Výber správneho sídla firmy treba dobre zvážiť

Sídlo firmy je hlavnou adresou vašej spoločnosti a teda prvým miestom, ktoré je spojené s vaším podnikaním. Preto by mal byť výber správneho miesta pre sídlo vašej spoločnosti pre vás ako jej majiteľa najvyššou prioritou.

 

Pri výbere sídla spoločnosti je ale potrebné zvážiť niekoľko aspektov – pretože sídlo vašej spoločnosti je ďalekosiahle obchodné rozhodnutie. Aké kritériá teda treba zvážiť, aby vám prinieslo očakávaný úspech?

Sídlo spoločnosti nie je iba adresa firmy

Rozhodli ste sa podnikať formou jednoduchého založenia Organizačnej zložky? Je to skvelé a veľmi efektívne riešenie. V každom prípade ale k nemu potrebujete aj sídlo firmy.

 

Mnohí podnikatelia však považujú sídlo firmy iba za formu adresy, čo však nie je správne. Spoločnosť môže mať rôzne obchodné adresy na rôznych miestach. Každá spoločnosť má však len jedno sídlo, s ktorým:

 

  • je zapísaná v obchodnom registri a registrovaná na živnostenskom úrade;
  • a kde má svoju jurisdikciu.

 

Sídlo je teda opakom bydliska a predstavuje oficiálnu adresu spoločnosti a hlavné sídlo správy spoločnosti. Aby bola ale adresa vhodná ako sídlo spoločnosti, musia byť splnené dôležité kritériá.

 

  • Musí to byť obchodná adresa, na ktorú možno do vašej spoločnosti posielať korešpondenciu (obchodné, právne a iné dokumenty).
  • Môže byť kontaktovaná prostredníctvom telefónneho čísla alebo faxu a má prístup k pevnému zariadeniu na bezpečné uchovávanie dôležitých firemných záznamov a dokumentov.

 

Len so sídlom spoločnosti, ktoré spĺňa tieto kritériá, dostane vaša spoločnosť daňové číslo, ktoré potrebujete na zápis do obchodného registra.

Virtuálna kancelária je vynikajúci komunikačný kanál

Flexibilita a mobilita sú teraz novými základnými kameňmi každej jednej úspešnej spoločnosti. Pre mnohých podnikateľov je vďaka digitalizovaným procesom práca od miesta takmer nezávislá.  Preto už dnes často nemá zmysel viazať sa na jednu polohu a dlhodobo vysoké mesačné fixné náklady s drahými kancelárskymi priestormi, ktoré slúžia aj ako sídlo firmy.

 

Skôr je dôležité zostať agilný finančne, z hľadiska času a priestoru. Len tak môžete byť so svojou firmou vždy prítomní na trhu, kde je to pre vás najziskovejšie.

 

A našťastie je to možné aj legálnou cestou. Pre uvádzanie adries na faktúrach už nie je potrebné, aby firma na adrese skutočne podnikala. Špeciálna virtuálna kancelária vám môže poskytnúť rovnaký komfort a zároveň aj potrebné označenie.

 

Takáto forma sídla firmy zachová vašu flexibilitu vo vzťahu k vašej spoločnosti na všetkých úrovniach. Dôležité ale je, aby ste si vybrali dobré miesto, ktoré zlepšuje imidž firmy, jej úspech a pritom poskytuje vášmu podnikaniu maximálnu možnú formu pohodlia bez ohľadu na to, kde sa aktuálne nachádzate.

 

Zdroj obrázka:/Shutterstock.com

 

 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: