Search
Close this search box.

Ako sa naučiť porozumieť angličtine len podľa sluchu?

Určite ste počuli od svojich známych, ako vám neraz hovorili frázy: „Nerozumiem angličtine“, „Sledujem film a neustále musím čítať titulky, pretože bez nich mi to celé nie je jasné“ a iné. S nami môžete na niečo podobné raz a navždy zabudnúť.

Po prvé, treba pochopiť, že počúvanie nie je poznanie, ale zručnosť, rovnako ako čítanie, písanie a rozprávanie. Nie je možné sa naraz naučiť ani všetku gramatiku a veľa slovnej zásoby a potom zrazu začať vnímať akúkoľvek reč pomocou nášho sluchu bez najmenších problémov. Princíp úspechu spočíva a funguje v tom, že čím viac trénujete, tým lepší je výsledok!

Vyberte si adekvátny zvukový obsah

Ak ste ešte  na elementárnej úrovni, nemali by ste počúvať polhodinové ekonomické rozhovory, najmä ak nie ste veľmi dobre oboznámení s predmetom. Veľmi dobre môžu pomôcť pesničky a rozprávky, pretože ide často o jednoduché slovné spojenia a frázy, ktoré sa pravidelne opakujú.

Vyskúšajte štúdium v zahraničí

Aj to je jedna z univerzálnych možností, ako sa dokonale a pomerne rýchlo naučiť ovládať cudziu reč. Nehovoriac o tom, že ste neustále obklopení a v kontakte s ľuďmi, ktorí sa s vami inak rozprávať ani nebudú, takže vás to príjemne núti sa niektoré slovné spojenia a frázy naučiť a potom ich ďalej rozvíjať.

Pri takomto a v poslednej dobe veľmi obľúbenom štúdiu v zahraničí sa oboznámite aj s kultúrou a tradíciami danej krajiny, takže to bude zas oveľa príjemnejšie, ako sedieť v učebni a pomáhať si obrázkami v texte.

Vyberajte si to, čo vás zaujíma

Opäť, ak máte milujete umenie, nemali by ste počúvať programy o politike a naopak. Ak si nemôžete z určitého dôvodu ešte dovoliť jazykový kurz, skúšajte sa naň pripraviť cez vaše záľuby.

Pozrite si video. Je to vynikajúci zvukový sprievod, pretože aj napriek tomu, že všetko nepochopíte a uchom výslovnosť nerozoznáte, vám pomôže video sekvencia. Skúšajte to opakovane s titulkami a potom bez, pričom si neznáme slová zapíšte.

Skúste to s priateľmi

Ak sa vo svojom živote snažíte dosiahnuť úspech, zrejme a pomerne dosť často k tomu potrebujete spoločnosť. Podporu niekoho druhého, kto vás donúti pokračovať ďalej, aj keď v tom vy zmysel už nevidíte.

Neplánujte si dovolenku, ale skúste s priateľmi alebo blízkou osobou absolvovať jazykový pobyt na Malte, uvidíte, že vám to pomôže a nakoniec si aj oddýchnete! Takéto dobrodružstvo si možno každý dovoliť nemôže, no vy máte teraz jedinečnú príležitosť!

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou

Odporúčame: