Search
Close this search box.

Toto je najmenší McDonald’s na svete. Gigant rýchleho občerstvenia ho vytvoril pre špeciálny účel

Tento nápad sa zrodil vo Švédsku a rýchlosťou blesku sa šíri do ďalších pobočiek. Informuje o ňom portál boredpanda.com. „McÚle“ vytvoril profesionálny tesár a jeho precízna práca vyráža dych. Vyzerajú ako skutočná zmenšená reštaurácia, majú miesto na sedenie, drive in a, samozrejme, veľké M na streche.

Zdroj: NORDDDB

Vnútri sa však ukrýva plne funkčný úľ, v ktorom včely usilovne vyrábajú „BigMed“. Okrem úľov sa niektoré prevádzky rozhodli vo svojom okolí vysadiť aj kvety, aby mali včely čo jesť.

Zdroj: NORDDDB

Podľa portálu ladbible.com je na svete 37 000 prevádzok McDonald’s a pribúdajú stále ďalšie. Na rozdiel od nich, je však včiel neustále menej a menej. Podľa výskumov zahynulo v roku 2016 v USA až 44 % všetkých včelích kolónií. Ich najväčším nepriateľom sú pesticídy, výpary z dieselových motorov a parazity.Život bez medu si asi dokážete predstaviť. Keď však vyhynú včely, budeme mať omnoho väčší problém než nesladený čaj. Včely opeľujú až 80 % všetkých rastlín, a ak s tým z akéhokoľvek dôvodu prestanú, nedopestujeme skoro nič. Ak by mal každý McDonald’s na streche úľ, určite by to pomohlo včelej populácii. Bolo by úžasné, ak by sa z tohto stal celosvetový trend. Úľ do každej rodiny!

Ešte minulý rok sa na území Európskej únie zakázalo používanie pesticídov, ktoré sú škodlivé pre včely. Zákaz sa týka neonikotinoidov, ktoré sú vážnou hrozbou pre včely, a to bez ohľadu na to, kde sa používajú. Dúfajme, že táto iniciatíva prekoná hranice Švédska, rozšíri sa do celého sveta a vymieranie včiel sa podarí zastaviť.

Zdroj: boredpanda.com, ladbible.com 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém

Odporúčame: