Search
Close this search box.

Ako vniesť do vzťahu viac pohody? Toto sú najlepšie spôsoby

Počiatočné obdobie vzťahu je časom romantiky a príjemnej nerozvážnosti, ktorá však nebude trvať večne. Prídu aj ďalšie fázy, v ktorých to bude možno náročnejšie. Ako si aj napriek niektorým, možno menej príjemným situáciám udržať vzťah?


Bez ohľadu na to, aký závratný môže byť začiatok vášho milostného vzťahu, stav šialenstva v láske časom pominie. Pokiaľ sa ale aj napriek tomu cítite s partnerkou príjemne a plánujete ju krásnym zásnubným prsteňom požiadať o ruku, je potrebné, aby ste si na niektoré veci zvykli a našli spôsoby, ako aj v nepriazni vniesť do vzťahu viac pohody.

Obdobie romantiky časom určite vystrieda kríza, ktorej sa ale môžete vyhnúť. Povieme si ako.

Prijmite nedokonalosť svojho partnera

Pokusy o zmenu partnera zničili mnoho vzťahov. Lepšie je zmeniť svoj postoj k slabostiam druhého  alebo jeho zvláštnym vlastnostiam. Ak dotyčnú osobu naozaj milujete, zmierte sa s niektorými vecami a nedovoľte, aby maličkosti zničili kúzlo vášho zväzku.

Buďte pre toho druhého oporou

Hovorte o budúcnosti, diskutujte o svojich snoch a plánoch a podporujte v nich aj svojho partnera. Vzájomná opora je vo vzťahu veľmi dôležitá, pretože mu dáva väčšiu slobodu. Uvedomte si, že vo vzťahu ste dvaja nielen na užívanie si radosti, ale aj zvládanie problémov a starostí.

Zdroj: Pixabay

Nájdite si niečo spoločné

Napriek tomu, že sa protiklady priťahujú, aby vám to fungovalo, je dobré mať určite aj niečo spoločné. Najlepšie bude, ak vás spoja záujmy a aktivity. A nie sú to len deti, hypotéky alebo nákupy. Malo by to byť niečo príjemné aj pre dušu. Napríklad kurzy varenia, lezecké tréningy alebo hrnčiarska dielňa. Zdieľaním skúseností medzi vami sa vytvoria nové témy rozhovorov a upevnia sa vaše vzťahy.

Nezabúdajte na dotyky

Dotyky sú výmenou energie. Takže do nich vložte všetku svoju lásku a starostlivosť, a to aj vtedy, ak ste spolu už niekoľko rokov. A pozor, dotyky nemusia vždy sprostredkovať len sexuálnu správu. Môžu vám napovedať, ako je vám spolu dobre. Hmatový kontakt napokon neprenáša informácie o nič horšie ako reč a stimuluje tiež produkciu takzvaného „pripútavacieho hormónu“ oxytocínu.

 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: