Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Bez ľudského zásahu: Spoznajte 9 nádherných pláží, kde nájdete pokoj a krištáľovo čisté more

Na Zemi však stále existujú miesta, ktoré udivujú svojou krásou, čistotou a neskrotenou prírodou. Miestne úrady už dávno pochopili, že vzácne miesta musia pred nájazdmi turistov chrániť.

Portál brightside.me zverejnil zoznam najkrajších pláží sveta, kde zatiaľ ruka človeka nezasiahla.

1. Praia do Sanco, Brazília

Nachádza sa na súostroví Fernando de Noronha, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. More v okolí súostrovia je domovom najväčšej populácie delfínov na svete. Počet turistov, ktorí môžu túto pláž navštíviť, je obmedzený, aj preto si pláž zachovala svoju jedinečnosť.

2. Point Reyes, Kalifornia

Na túto pláž sa nedostanete žiadnym dopravným prostriedkom. Aj preto sem nechodí také množstvo turistov. Pobrežie Point Reyes je od civilizácie vzdialené niekoľko kilometrov, ktoré musíte prekonať na vlastných nohách.

3. Pláže s ružovým pieskom, Bahamy

Pláže s netradične sfarbeným pieskom nájdete na Bahamách, konkrétne na ostrove Harbour na brehu Atlantiku. Pri troche šťastia tu nájdete kúsky koralov a jednobunkovcov s názvom foraminifery (dierkavce), ktoré majú červenkastú ulitu. To opticky sfarbuje piesok do ružova.

4. Ko Adang, Thajsko

Ostrov Ko Adang sa nachádza ďaleko od všetkých populárnych rezortov v Thajsku. Aj preto tu nájdete minimum turistov, priezračnú vodu a množstvo korytnačiek.

5. Shell Beach, Austrália

„Pláž mušlí“ sa nachádza v Žraločej zátoke v západnej Austrálii. Má 60 kilometrov a je celá pokrytá mušľami. Ak ste si práve povedali, že to musí byť ideálne miesto na zbieranie suvenírov, sklameme vás.  Keďže je pláž zapísaná do zoznamu UNESCO, zbierať mušle je tu prísne zakázané. 

6. Cala Macarelleta, Španielsko

Kým Malorka je počas sezóny preplnená turistami, na neďalekej Menorke je to o čosi lepšie. Pláž Cala Macaralleta leží v južnej časti ostrova, obklopujú ju skaliská a borovice. Nájdete tu priezračné vody a božský pokoj.

7. Pláž Tulum, Mexiko

Pláž, ktorá vás očarí svojou krištáľovou vodou a jemným bielym pieskom. Významná je aj preto, že v jej blízkosti sa nachádzajú pozostatky mayskej civilizácie.

8. Hyam Beach, Austrália

V Austrálii leží aj táto ďalšia jedinečná pláž. Drží svetový rekord, keďže jej piesok je najbelší na svete. Ak sa tu chcete okúpať, určite si nezabudnite slnečné okuliare. Tá farba by vás mohla oslepiť.

9. Pláž Papakolea, Havaj

Piesok tejto pláže je zelený. Ak sa na nej chcete opaľovať, potrebujete špeciálne povolenie. Pláž získala svoje sfarbenie z chryzolitu, olivovozeleného kameňa, ktorý sa používa aj pri výrobe šperkov. Brať si z nej piesok je prísne zakázané.

Dovolenkové obdobie sa pomaly rozbieha. Užite si leto, teplo, pláž a pokúste sa čo najmenej zasahovať do prírody okolo vás.

Zdroj: brightside.me

You don't have permission to register