Search
Close this search box.

Ste pripravení na jarné upratovanie?

Možno ešte nie je čas na tanec na rozkvitnutej lúke, ale príchod teplejších dní je zo dňa na deň bližšie. Takže je ten najvyšší čas, aby ste svoje voľnejšie dni využili na upratanie a renováciu domu a záhrady.


My vám k tomu dáme niekoľko dobrých tipov.

Spravte si náladu

Aby bolo vaše úsilie o jarné upratovanie efektívne a aspoň trochu zábavné, nestačia vám len kvalitné tvrdokovové vrtáky a ďalšie iné náradie, musíte sa na túto činnosť pripraviť v prvom rade psychicky. Zamerajte sa na to, aké úžasný bude prechod na jar s čerstvým, čistým a príjemným domovom a stanovte si dátum, ktorý môžete na takéto upratovanie využiť. Poznačte si to do kalendára a zaviažte sa dodržať tento dátum nech sa deje čokoľvek.

Vytvorte si zoznam všetkých vecí, ktoré chcete zvládnuť

Keď premýšľate, ako pripraviť svoj domov na jarné upratovanie, dôležité sú vaše priority, ktoré treba zahrnúť do plánov. Plánovanie je základ akéhokoľvek úspechu, tak naň myslite aj pri jarnom upratovaní! Všetko si pekne spíšte a nebojte sa urobiť si z toho stručný zoznam.

Zdroj: Pexels

Nakúpte potrebné zásoby

Nové gumené rukavice, veľa čistiacich prostriedkov, vrecia na odpadky, pevné škrabáky NOGA a ďalšie potreby, ktoré môžete potrebovať. Zásobte sa žiarovkami, odstraňovačom upchatia odtoku, mazivom na závesy dverí a ďalšími malými vecami, ktoré by ste mohli pri tejto činnosti potrebovať a prácu si s nimi uľahčiť.

Vysávanie a utieranie prachu si nechajte na poslednú chvíľu

Aby ste si to zbytočne nesťažovali, nezačínajte hneď zametaním a utieraním prachu, pokiaľ sú pred vami ešte náročnejšie práce. Vyčistite stropné ventilátory, hornú i vnútornú časť chladničky, hornú časť televízneho stojana a svietidlá. Keďže ste ešte nevysávali, nemusíte sa báť, že sa vám na podlahu dostane prach.

Začnite najväčšou izbou alebo najťažšou činnosťou a robte si aj prestávky. Uvidíte, že vám to  pôjde od ruky.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: