Search
Close this search box.

Stane sa športová hrozba smutnou realitou?

„Neviem, či budem aj po šampionáte členom reprezentácie. Závisí to od našich výsledkov na majstrovstvách sveta a konečného umiestnenia. Fakt, že sme prehrali posledné tri finále, viedol k náročným chvíľam s argentínskymi médiami pre ich odlišný pohľad na prienik do finále turnaja. Je pravda, že je dôležité ich vyhrať, ale dostať sa tam nie je vôbec jednoduché a mali by si to ceniť,“ povedal podľa portálu Goal.com o svojej budúcnosti po skončení majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku Lionel Messi, argentínska futbalová hviezda.


Podobná „hrozba visela“ nad argentínskym reprezentačným futbalovým mužstvom už v roku 2016, kedy Messi oznámil koniec svojej reprezentačnej kariéry, no po šiestich týždňoch svoje rozhodnutie prehodnotil.

Messi (celým menom Lionel Andrés Mesi Cuccittini) sa narodil 24. júna 1987. V reprezentácii začínal v roku 2005. Je často považovaný za najlepšieho hráča na svete. Celú svoju profesionálnu kariéru strávil v FC Barcelone, kde získal 32 rôznych trofejí.

To, že mu FC Barcelona „bola súdená“, do značnej miery ovplyvnila aj skutočnosť, že mu v detstve diagnostikovali nedostatok rastového hormónu, ktorý narušil jeho prirodzený rast. Veľký futbalový talent už v jeho detstve zaujal futbalový klub FC Barcelona, ktorý ponúkol jeho rodine pokrytie zvyšku liečebných nákladov pod podmienkou, že Messi bude obliekať dres tohto klubu.

Zdroj: YouTube

Dobrá intuícia klubu sa mu zúročila v plnej miere. Messi svojimi výkonmi a prístupom k hre, podloženými jeho vrodeným talentom, pomohol svojmu klubu a reprezentácii Argentíny k dosiahnutiu výrazných úspechov, ktoré nezostali nepovšimnuté aj pri zisku rôznych trofejí v jeho individuálnom hodnotení. Napriek nespočetnému množstvu úspechov v jeho profesionálnej kariére možno hodnotiť ako najlepšiu jeho sezónu v rokoch 2008 – 2009, keď s klubom vyhral španielsku najvyššiu súťaž, španielsky pohár, Ligu majstrov a s reprezentáciou získal olympijské zlato.

V Rusku sa Argentína pokúsi o zisk už svojho tretieho titulu majstra sveta. V D skupine budú jej súpermi mužstvá Islandu, Chorvátska a Nigérie. Postup zo skupiny do ďalších bojov je pre fanúšikov Argentíny a jej najväčšej hviezdy samozrejmosťou. Uvidíme, ako sa im bude dariť a aký rezultát svetový šampionát prinesie aj v otázke ďalšieho pôsobenia Lionela Messiho v argentínskej reprezentácii.

 

Stane sa skutočne hrozba smutnou realitou?

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: