Search
Close this search box.

Britská kráľovská rodina si žije na vysokej nohe. Sumy, ktoré minie na cestovanie, sú závratné

Britská kráľovská rodina je celkom košatá. Ich náklady na život sú z pohľadu bežného človeka neuveriteľne vysoké. Len na cestovanie ročne minú viac, než bežný človek zarobí za celý život.


Britská kráľovská rodina bola v poslednom čase terčom kritiky. Britom prekáža, že životný štandard kráľovskej rodiny je neprimerane vysoký a je platený výhradne z britských daní.

Podľa analýzy, ktorú zverejnil portál GoBankingRates minula kráľovská rodina v roku 2017 iba na cestovanie závratných 6 miliónov dolárov (t.j. 5,44 milióna eur). Do kráľovskej rodiny portál započítal tri manželské páry: kráľovnú Alžbetu a princa Filipa, princa Charlesa a Camillu, princa Williama a Kate Middleton.

Zdroj fotografie: Wikipedia

Zároveň sa predpokladá, že náklady na cestovanie budú rok čo rok vyššie. Do kráľovskej rodiny totiž v roku 2018 pribudla aj Meghan Markle, ako manželka princa Harryho. Tí si však od tohto roku budú na svoje živobytie zarábať sami.

Závratné sumy

V roku 2017 bol najdrahším „výlet“ princa Charlesa a jeho manželky Camilly po Európe. Pár navštívil Taliansko, Rumunsko a Rakúsko. Počas deviatich dní využil princ Charles niekoľko predražených charterových letov medzi Bukurešťou, Pisou, Neapolom, Rímom a Viedňou. Celý tento pobyt stál závratných 203 609 dolárov (t.j.184 693 eur). 

Druhou najdrahšou cestou bolo oficiálne turné princa Williama a Kate Middleton po Indii a Butáne. Ako informoval portál travelandleisure.com, táto cesta stála v prepočte 117 192 eur.

Stále pod drobnohľadom

Pracovné cesty, ale aj dovolenky kráľovskej rodiny, vzbudzujú nevôľu nielen kvôli peniazom. Problémom je aj to, že letecká doprava patrí k najväčším znečisťovateľom ovzdušia. Princ Harry sa minulý rok angažoval práve v problematike klimatických zmien a vyzýval lídrov aj obyčajných ľudí, aby sa k planéte správali zodpovednejšie.

Zdroj fotografie: YouTube

Britský bulvár ho vzápätí obvinil z alibizmu, keďže on sám veľmi často využíval na svoju prepravu súkromné lietadlo. Ostrá kritika bulváru bola jedným z hlavných dôvodov, prečo sa princ Harry so svojou manželkou rozhodli oficiálne opustiť kráľovskú rodinu.

Zdroj: gobankingrates.com, travelandleisure.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík

Odporúčame: