Search
Close this search box.

Chcete si užiť leto v zime? Navštívte tieto krajiny

Mnohí z nás si čas na dovolenku odkladajú na zimu, čo má svoje dôvody. Viacerí oceňujú väčší pocit súkromia, pretože počet dovolenkujúcich turistov je menší. Iní zas potrebujú ušetriť, takže si vyberajú cenovo výhodnejší pobyt pri mori. Bez ohľadu na dôvod, je však dôležité, zvoliť si správnu destináciu, pretože aj od dovolenkového cieľa závisí vaše pohodlie a spokojnosť.

My máme pre vás preto dva exotické skvosty, v ktorých si môžete svoju dovolenku užiť počas celého roka.

Prečo je ideálny čas navštíviť Maledivy?

Počasie na Maledivách je letné teplé po celý rok. Skvelú dovolenku na ostrovoch v Indickom oceáne preto môžete zažiť v každom ročnom období – v hlavnej aj mimo sezóny. S teplotou vzduchu 30 stupňov Celzia a priemernou teplotou vody 28 stupňov Celzia máte každý mesiac dokonalé podmienky na dovolenku.

Najlepší čas na cestu na dovolenku na Maledivy je však obdobie sucha medzi novembrom a aprílom. Počas týchto mesiacov sa nemusíte obávať dažďových prehánok a výlet si môžete užiť na čistom slnku.

V mesiacoch január až marec máte na Maldivách najlepšie počasie na čisto plážový pôžitok s páliacim slnkom a horúcimi teplotami. Priemerne osem až deväť hodín slnečného svitu denne, teploty 30 až 32 stupňov Celzia a mierny vietor ponúkajú ideálne podmienky pre pohodovú dovolenku na pláži, pričom u nás doma v tomto období väčšinou mrzne.

Ak je preto vaša predstava o dovolenke na Maledivách čisté rozmaznávanie na svetlej piesočnatej pláži, zimné mesiace a jar sú pre vás tým najlepším obdobím na cestovanie.

Spoznajte nádherný Omán

Omán sa nachádza v západnej Ázii na Blízkom východe a zaberá juhovýchodný cíp Arabského polostrova. Severozápadne od sultanátu Omán sú Spojené arabské emiráty, na západe Saudská Arábia.

Omán hraničí na juhozápade s Jemenom, na severe s Ománskym zálivom a na východe s Arabským morom. Súčasťou územia Ománu je okrem bežnej pevniny aj polostrov Rus al-Džibal na myse Musandam a exkláva Madha (obklopená SAE) a niektoré ostrovy.

Na ploche 309 000 kilometrov štvorcových žije okolo 4,2 milióna ľudí, teda len okolo 13,5 obyvateľov na kilometer štvorcový. Omán je len o niečo menší ako Nemecko, ale má len asi 5 % obyvateľstva. Hlavným mestom a ekonomickým centrom sultanátu je Muscat na severovýchode krajiny. Muscat sa nachádza v zálive medzi týčiacimi sa útesmi a úpätím pohoria Hajar.

Najvyšším vrchom Ománu je Mount Jabal Shams s výškou 3017 metrov. Väčšinu územia však určuje Jeddat al Harasis, rozľahlá púšť. Čo však môžete očakávať od dovolenky v Ománe?

Najlepší čas na cestu?

Leto v Ománe je extrémne horúce, hmlisté a veľmi vlhké. Obdobie od novembra do marca preto odporúčame ako najlepší čas na cestovanie do Ománu, prechodné mesiace október a apríl sú vhodné na dovolenku v tomto exotickom rezorte tiež, teploty a obdobie dažďov vám však môžu komfort narušiť.

Obdobie dažďov na juhu od júna až do septembra sa európskym dovolenkárom neodporúča, keďže klíma v tomto období je vnímaná skôr nepríjemne. Ak si preto chcete užiť krásy skutočnej exotiky plnými dúškami, teraz je ten správny čas.

Zdroj obrázkov:

  1. Altug Galip/Shutterstock.com
  2. Lukas Bischoff Photograph/Shutterstock.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: