Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Chcete si založiť cestovateľský Instagram? Úspešná influencerka vám poradí, ako na to

V súčasnosti sa Instagram stáva významnou inšpiráciou pre všetkých cestovateľov. Nekonečné množstvo fotografií, ktoré sú často krajšie ako skutočnosť, vás nabáda dať okamžite výpoveď a vydať sa na cestu okolo sveta. Na Instagrame nájdete miesta, ktoré jednoducho musíte vidieť naživo, už len pobaliť kufor. Popritom sa dozviete množstvo praktických informácií.

Čo si obliecť do lietadla? Aké miestne jedlo vyskúšať? Do ktorého podniku sa ísť zabaviť? Ak pravidelne cestujete, možno vám časom nebude stačiť iba sledovať účty iných užívateľov, ale budete sami chcieť vytvárať obsah a deliť sa so svetom so svojimi vlastnými zážitkami.

 

Prinášame vám 5 tipov, ktoré vám pomôžu naštartovať úspešnú cestovateľskú stránku:

 

1. Získajte skúsenosti z ciest

„Ten najdôležitejší krok je samotné cestovanie. Strávila som niekoľko rokov šetrením peňazí a plánovaním ciest, aby sa cestovanie mohlo stať súčasťou môjho života. Za tie roky som získala množstvo vedomostí o každej destinácii, ktorú som navštívila,“ píše vo svojom článku Ciara Johnson, ktorá na Instagrame vystupuje pod užívateľským menom hey_ciara.

Ciara sa nezaoberá plánovaním obsahu, ktorý zverejní na svojom účte. Jednoducho si užíva každý jeden moment a snaží sa ho autenticky zachytiť. Vďaka tomu sa môže so svojimi fanúšikmi podeliť s množstvom príbehov.

„Možno sa bojíte, že nebudete mať dosť času, či peňazí, na pravidelné cestovanie, ale to nie je vôbec dôležité. Cestujte cez víkendy, počas svojho voľného času. Nemusíte ísť vôbec ďaleko. Nájdite spôsob, ako prezentovať reštaurácie, pamiatky či aktivity vo vašom meste, prípadne v jeho blízkosti.“

2. Nájdite svoju vlastnú tvár

Musíte nájsť v tej záplave užívateľov a fotografií niečo, vďaka čomu budete výnimoční. Je dobré premyslieť si dopredu, čomu sa vlastne chcete venovať. Chcete zaznamenávať svoje spontánne adrenalínové dobrodružstvá? Alebo chcete ukázať, čo máte na potulkách svetom oblečené? Môžete čokoľvek. Dôležité je nájsť svoju jedinečnú tvár.

„Dva roky som cestovala celkom sama, preto som začala zdieľať typy, ktoré ženy povzbudzujú, aby sa aj ony odhodlali vyraziť za dobrodružstvom.“

Aj vďaka tomu je jej stránka taká obľúbená.3. Naučte sa základy fotografovania

Instagram je v prvom rade vizuálna platforma. Nemusíte byť profík, ale určite vám pomôže, ak vaše fotografie zaujmú na prvý pohľad a budú spolu na vašej nástenke ladiť. Pre inšpiráciu si pozrite stránky vašich obľúbených instagramových prispievateľov.

„Na YouTube nájdete množstvo návodov, vďaka ktorým sa naučíte základy fotografovania. Upravovať fotografie môžete v aplikáciách, ako napríklad VSCO a Lightroom mobile app. Takisto by ste mali investovať do kvalitného vybavenia,“ odporúča Ciara.

View this post on Instagram

You don’t need to quit your job to travel. I remember Dennis saying that our little trip to Palm Springs was exactly what he needed. Mind you, we only left LA for less than 48 hours, but it goes to show that you don’t have to visit far-flung destinations in order to travel. Every trip doesn’t have to be two weeks long or a plane ride across the world. You don’t have to drop everything to see the world (unless you really want to)) Sometimes you can find calm close to home. Here’s how: . . Change the way you view "vacation". A 3-day vacation can be just as refreshing as a 2-week vacation. A domestic trip can be just as transformational as an international trip. Possibly reframe your idea of travel and how it could fit into your life. . . Whether it be Thursday through Sunday or Wednesday through Monday, weekend travel will help you save vacation days. Essentially, you'll have 2 extra vacation days that you'd otherwise be using if you traveled throughout the week. . . Take advantage of holidays. It may not seem like it, but one day can make a difference. Tag this onto a weekend trip and you've got yourself a three-day trip! . . You may have to hold off on far-flung destinations until you've racked up more time off. And, that's okay! There are plenty of close destinations for you to visit. There were some places that I really wanted to visit while working, but the flight duration wouldn't have made sense. Instead of a 19-hour flight to Thailand, I took a 3.5-hour flight to Costa Rica. . . Go SOLO. If you wait for people to join you, you'll be waiting forever. Seriously, unless you've hit the jackpot with a travel-obsessed friend, you'll be waiting forever. It's difficult to align schedules and budgets, so you should consider traveling solo! It just might change your life like it did mine. . . Is time a major struggle for you when it comes to being able to travel?

A post shared by Ciara | Solo Female Travel (@hey_ciara) on

4. Chce to stratégiu

Môžete zverejňovať tie najkrajšie fotky, nebude vám to však nič platné, ak vás ľudia nebudú vedieť nájsť. Základom je k príspevkom pripojiť relevantné hashtagy, aby sa k vám ľudia dostali.

„S hashtagmi #wearetravelgirls či #passionpassport máte šancu, že vaše fotografie budú zdielať veľké cestovné portály. Takisto si môžete budovať komunitu tým, že vytvoríte interakciu s inými instagramovými cestovateľmi a snažíte sa zapájať do rôznych aktivít ľudí, ktorí vás už sledujú.“

Je dôležité pracovať aj na ďalších sociálnych médiách, prípadne písať vlastný blog. Skúste uľahčiť ľuďom cestu k vám.

5. Ujasnite si, prečo to vlastne robíte

Chcete ľudí inšpirovať svojimi nádhernými fotografiami? Chcete ich povzbudiť, aby sa rozhodli sami cestovať? Chcete sa spojiť s ľuďmi, ktorí sú podobní ako vy?

Ak dokážete odpovedať na túto otázku, pomôže vám to nájsť svoju vlastnú tvár.

„Mám svoj účet na Instagrame už 5 rokov. Zakaždým, keď mi niekto povie, že som ho inšpirovala, aby vyrazil na svoj prvý výlet, viem, že to je presne ten dôvod, prečo to robím.“

View this post on Instagram

Why do you travel? . I’ve always had a lust for life. I’ve always listened in on conversations. I’ve always wanted to learn about myself, the world, and others. I’ve always been a seeker of the unknown. I’ve always craved connection. . . I’ve been this way long before I ever hopped on a plane, and I’m guessing this is what made travel attractive to me in the first place. It provided all of these things and much more than I could ever put into words. It’s difficult for me to put into words why I travel. It’s easier for me to say, “why not?” And that could give you better insight into how I aim to live my life & move through the world. . . A few posts back, I stated that knowing your why can help you to make travel a reality. I get a lot of questions from people who don’t know where they want to travel just yet. It helps to know your ‘why’ and then shape your trip around that. You’ll be able to plan trips that better suit you and your true interests as opposed to following what’s popular. If you just want to interact with cultures & learn new languages, you can volunteer for free through a program like Workaway or you can stay in a family’s home. You don’t have to spend a lot for that. If you want to kick back & relax, then maybe a resort is for you and you’re probably more keen to splurge. If you want to challenge yourself, then you might be interested in a solo trip or a multi-day hike. You get the gist! . . Knowing your why can help determine how much you’re willing to spend, what kind of location you want to visit, what activities you’ll actually enjoy(as opposed to what someone else did on their trip), etc. In my opinion, it makes for a better trip and it can also help you to prioritize travel Bc you know you need that relaxation/adventure/challenge in your life. . . So I wanna know, why do you travel or why do you want to – If you haven’t yet!

A post shared by Ciara | Solo Female Travel (@hey_ciara) on

Zdroj: elitedaily.com

You don't have permission to register