Search
Close this search box.

Chcete si založiť cestovateľský Instagram? Úspešná influencerka vám poradí, ako na to

V súčasnosti sa Instagram stáva významnou inšpiráciou pre všetkých cestovateľov. Nekonečné množstvo fotografií, ktoré sú často krajšie ako skutočnosť, vás nabáda dať okamžite výpoveď a vydať sa na cestu okolo sveta. Na Instagrame nájdete miesta, ktoré jednoducho musíte vidieť naživo, už len pobaliť kufor. Popritom sa dozviete množstvo praktických informácií.

Čo si obliecť do lietadla? Aké miestne jedlo vyskúšať? Do ktorého podniku sa ísť zabaviť? Ak pravidelne cestujete, možno vám časom nebude stačiť iba sledovať účty iných užívateľov, ale budete sami chcieť vytvárať obsah a deliť sa so svetom so svojimi vlastnými zážitkami.

 

Prinášame vám 5 tipov, ktoré vám pomôžu naštartovať úspešnú cestovateľskú stránku:

 

1. Získajte skúsenosti z ciest

„Ten najdôležitejší krok je samotné cestovanie. Strávila som niekoľko rokov šetrením peňazí a plánovaním ciest, aby sa cestovanie mohlo stať súčasťou môjho života. Za tie roky som získala množstvo vedomostí o každej destinácii, ktorú som navštívila,“ píše vo svojom článku Ciara Johnson, ktorá na Instagrame vystupuje pod užívateľským menom hey_ciara.

https://www.instagram.com/p/BrMTJ7ZFDiZ/

Ciara sa nezaoberá plánovaním obsahu, ktorý zverejní na svojom účte. Jednoducho si užíva každý jeden moment a snaží sa ho autenticky zachytiť. Vďaka tomu sa môže so svojimi fanúšikmi podeliť s množstvom príbehov.

„Možno sa bojíte, že nebudete mať dosť času, či peňazí, na pravidelné cestovanie, ale to nie je vôbec dôležité. Cestujte cez víkendy, počas svojho voľného času. Nemusíte ísť vôbec ďaleko. Nájdite spôsob, ako prezentovať reštaurácie, pamiatky či aktivity vo vašom meste, prípadne v jeho blízkosti.“

2. Nájdite svoju vlastnú tvár

Musíte nájsť v tej záplave užívateľov a fotografií niečo, vďaka čomu budete výnimoční. Je dobré premyslieť si dopredu, čomu sa vlastne chcete venovať. Chcete zaznamenávať svoje spontánne adrenalínové dobrodružstvá? Alebo chcete ukázať, čo máte na potulkách svetom oblečené? Môžete čokoľvek. Dôležité je nájsť svoju jedinečnú tvár.

„Dva roky som cestovala celkom sama, preto som začala zdieľať typy, ktoré ženy povzbudzujú, aby sa aj ony odhodlali vyraziť za dobrodružstvom.“

Aj vďaka tomu je jej stránka taká obľúbená.3. Naučte sa základy fotografovania

Instagram je v prvom rade vizuálna platforma. Nemusíte byť profík, ale určite vám pomôže, ak vaše fotografie zaujmú na prvý pohľad a budú spolu na vašej nástenke ladiť. Pre inšpiráciu si pozrite stránky vašich obľúbených instagramových prispievateľov.

„Na YouTube nájdete množstvo návodov, vďaka ktorým sa naučíte základy fotografovania. Upravovať fotografie môžete v aplikáciách, ako napríklad VSCO a Lightroom mobile app. Takisto by ste mali investovať do kvalitného vybavenia,“ odporúča Ciara.

https://www.instagram.com/p/Bq8TkHQl3_Z/

4. Chce to stratégiu

Môžete zverejňovať tie najkrajšie fotky, nebude vám to však nič platné, ak vás ľudia nebudú vedieť nájsť. Základom je k príspevkom pripojiť relevantné hashtagy, aby sa k vám ľudia dostali.

„S hashtagmi #wearetravelgirls či #passionpassport máte šancu, že vaše fotografie budú zdielať veľké cestovné portály. Takisto si môžete budovať komunitu tým, že vytvoríte interakciu s inými instagramovými cestovateľmi a snažíte sa zapájať do rôznych aktivít ľudí, ktorí vás už sledujú.“

Je dôležité pracovať aj na ďalších sociálnych médiách, prípadne písať vlastný blog. Skúste uľahčiť ľuďom cestu k vám.

5. Ujasnite si, prečo to vlastne robíte

Chcete ľudí inšpirovať svojimi nádhernými fotografiami? Chcete ich povzbudiť, aby sa rozhodli sami cestovať? Chcete sa spojiť s ľuďmi, ktorí sú podobní ako vy?

Ak dokážete odpovedať na túto otázku, pomôže vám to nájsť svoju vlastnú tvár.

„Mám svoj účet na Instagrame už 5 rokov. Zakaždým, keď mi niekto povie, že som ho inšpirovala, aby vyrazil na svoj prvý výlet, viem, že to je presne ten dôvod, prečo to robím.“

https://www.instagram.com/p/BsejF5Qle0u/

Zdroj: elitedaily.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: