Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Chleby s rezňom radšej nechajte doma. Za piknik v uliciach Florencie vám hrozí mastná pokuta

Zákaz platí od utorka. Starosta Dario Nardella sa takto snaží vyhovieť sťažnostiam obyvateľov mesta, ktorí ho upozornili na upadajúce dekórom v centre.

Proti turistom 

„Toto nové nariadenie nie je namierené proti všetkým turistom. Dotkne sa len tých nevychovaných, ktorí sa rozložia so svojím jedlom priamo na ulici.“ Dodal, že Florencia ponúka množstvo možností, ako sa kvalitne a najmä kultúrne najesť.

Obmedzenia sa budú týkať najrušnejšej ulice Via de Neri a jej okolia, vrátane cesty, ktorá vedie k svetoznámej galérii Uffizi. Na poriadok budú dohliadať policajti, ktorí neokrôchaným turistom budú môcť naúčtovať pokutu v rozmedzí 150 až 500 eur.

zdroj: Unsplash

Ľudí, ktorí svoje jedlo konzumujú postajačky, sa nové pravidlá nedotknú. Ak si však budú chcieť sadnúť, budú sa musieť presunúť do miest, kde zákaz nebude platiť. Niektorí majitelia hotelov a stánkov s fastfoodom sa dokonca rozhodli vytlačiť mapy, na ktorých sú zaznačené miesta, na ktorých si môžete bez obáv vychutnať svoju večeru. Zákaz platí len v poobedňajších a večerných hodinách.

Ulice sú preplnené a potrebujeme riešenia 

Ulice Florencii sú v posledných rokoch preplnené. V roku 2017 tu turisti prespali 10 miliónkrát. Turisti častokrát strpčujú život obyvateľom mesta. Známy je dokonca prípad, kedy španielski turisti fyzicky napadli majiteľa obchodu. Pokúsil sa ich vyhnať po tom, ako si priamo pre jeho vchodom rozložili piknik.

zdroj: Unsplash

Florencia má veľký problém s nedostatkom verejných lavičiek, a preto sú turisti často nútení rozložiť sa s jedlom na zem. Ďalším dôvodom je určite aj politika talianskych reštaurácií a barov, ktoré si účtujú poplatok za to, že sa u nich usadíte.

Zdroj: express.co.uk

You don't have permission to register