Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Chystá sa nová kniha, ktorá doplní Twilight ságu. Bude však v niečom iná

Uplynulo už vyše 10 rokov, odkedy sa svet prvýkrát oboznámil s príbehom upíra Edwarda a Belly. Twilight sága má však nepochybne aj v súčasnosti svojich verných fanúšikov, ktorí možno niekde v kútiku duše verili tomu, že sa ešte dočkajú počinu, ktorý ich prenesie naspäť do tohto fantasy sveta. Zdá sa, že ich priania boli vypočuté.


Britský denník The Guardian totiž informoval o tom, že Stephenie Meyer, autorka tejto svetovo úspešnej ságy, sa rozhodla vydať novú knihu. A nie tak hocijakú. Kým doteraz nás príbehom sprevádzala Bella, plánovaná knižná novinka „Midnight Sun“ ponúkne príbeh z pohľadu samotného upíra Edwarda.

Podľa slov autorky sa je veru na čo tešiť. Jeho verzia je totiž obsiahlejšia, a tak sa čitatelia dostanú aj k tým najskrytejším vnútorným myšlienkam hlavného hrdinu, ktorý premýšľal naozaj takmer nad všetkým.

Zmenila svoje dávnejšie rozhodnutie

Rukopis však nie je úplnou novinkou. Keď jeho časť ešte v roku 2008 unikla nelegálne na verejnosť, Stephenie bola znechutená a rozhodnutá tento príbeh nevydať. Po 12 rokoch však svoje vtedajšie rozhodnutie prehodnotila. Myslí si, že aj Edward si zaslúži viac priestoru.

„Som veľmi rada, že vám konečne môžem oznámiť, že kniha Midnight Sun bude vydaná, a to už 4. augusta. Toto obdobie je šialené a ja som si nebola úplne istá, či je práve teraz ten pravý čas na vydanie tejto knihy. Niektorí z vás však už čakali tak dlho, že mi neprišlo správne, aby čakali ešte dlhšie,“ uviedla Stephenie v programe Good Morning America

Zo štyroch kníh, ktoré tvoria Twilight ságu, a teda konkrétne Súmrak, Nov, Zatmenie a Úsvit, sa vo svete predalo viac ako 100 miliónov výtlačkov. Zahanbiť sa nedala ani následná päťdielna filmová adaptácia, ktorá zarobila úctyhodných 3,3 miliardy dolárov.

Zdroj: theguardian.com

Zdroj titulnej fotografie: themoviedb.org

You don't have permission to register