Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Čo všetko má moderný krb?

Krb nie je iba indikátorom luxusu a štýlovým detailom moderného interiéru, ale aj útulnou teplou atmosférou v dome. Pohodlie a funkčnosť tohto vykurovacieho prostriedku však závisí aj od jeho správneho usporiadania.


Rozhodovať sa iba podľa dizajnu nie je preto celkom správne a mali by ste si prečítať zopár ďalších informácií.

Faktory výberu správneho krbu

Pokiaľ vám nestačí na vykurovanie miestnosti klasický zdroj a chceli by ste niečo originálnejšie, nie je dobré podceňovať základné kritériá výberu krbu. K tým najdôležitejším, samozrejme, patrí jeho typ. Môžete mať klasický murovaný, alebo si vybrať z ponuky najlepších dostupných krbov na trhu, ktoré sa len umiestnia v konkrétnej miestnosti.

Z toho vyplýva, že musíte dbať aj na faktory spojené s umiestnením krbu. Či už je to krb v rohu, nový krb na kľúč v strede miestnosti, alebo je to nástenná verzia – to všetko je dôležité pre vizuálne určenie vlastností a funkčností krbu.

Dobrou voľbou je, ak bude krb vybavený špeciálnymi sklenenými dverami z tepelne odolného materiálu, ktoré prispievajú k požiarnej bezpečnosti a zlepšujú funkciu kúrenia. Samozrejme, rozhoduje aj jeho veľkosť, od ktorej závisí schopnosť vyhriať konkrétne veľkú miestnosť.

Mal by byť pevne spojený s komínom, pod tlakom a tepelne izolovaný pre prúdenie vzduchu, v ktorom je umiestnený kontrolný a poistný ventil.

Údržba a starostlivosť o krb

Aby vám nový krb vyhovoval vo všetkých smeroch a dlhodobo slúžil, musíte sa oň aj pravidelne starať. Na to potrebujete, samozrejme, krbové náradie a pomôcky. Čistenie skla vám bude zaberať asi najviac času. Treba si však uvedomiť, že najdôležitejšia je bezpečnosť, ktorú zaistíte konštrukčne dobrým riešením, pravidelným čistením komína, vetraním v miestností a dodržiavaním všetkých pravidiel pri práci s otvoreným ohňom.

You don't have permission to register