Search
Close this search box.

Pijete dostatok vody? Osvojte si praktické tipy, ktoré vám pomôžu dodržiavať pitný režim

Prečo je tomu tak? Voda je hrozne nudná. Síce zdravá a nevyhnutná pre náš organizmus, ale, bohužiaľ, nemáme z nej žiadny veľký pôžitok. Nie sú v nej žiadne cukry, nemá povzbudzujúce účinky ako čaj alebo káva. Stačí si ju jednoducho napustiť z vodovodného kohútika. A možno práve preto je pre nás málo príťažlivá.

Julia Whelan, uznávaná dietologička a výživová poradkyňa, spísala v článku pre portál lifehack.org niekoľko osvedčených rád, vďaka ktorým sa vám zaručene podarí zvýšiť príjem tekutín. Tu sú:

1. Stanovte si cieľ

Možno to znie banálne, no zaručene to funguje. Vodu musíte mať neustále na očiach. Zvoľte si nádobu, do ktorej si hneď ráno napustíte vodu a pite len z nej. Môže to byť džbán alebo väčšia fľaša. Sledujte, koľko dokážete vypiť. Každý deň si určte, koľko takýchto nádob musíte vypiť, aby ste splnili svoj denný limit. Začnite s menšími dávkami, postupne ich skúste zvyšovať, až kým sa vám nepodarí dosiahnuť váš cieľ.

2. Ochuťte si ju

Áno, pitie obyčajnej vody môže byť niekedy otrava. Jej základný problém je, že nemá žiadnu chuť. Nahradiť ju rôznymi sladkými alternatívami určite neodporúčame. V súčasnosti sa však tešia obľube fľaše vybavené špeciálnymi sitkami, do ktorých môžete vložiť ovocie alebo bylinky a vytvoriť si tak zdravý a chutný nápoj. Experimentovať môžete s nekonečným množstvom príchutí.

3. Udržte ju ľadovú

Chladná voda je omnoho lákavejšia než vlažná. Obzvlášť v horúcich mesiacoch na vás studená voda s ľadom doslova kričí: vypi ma!Existuje množstvo fliaš, ktoré sú schopné udržať váš nápoj perfektne vychladený počas celého dňa. Môžete tiež skúsiť zmraziť bobuľové ovocie a následne ho vložiť do vody. Nielenže to váš nápoj dokonale vychladí, ale dodá mu aj výnimočnú chuť.

4. Použite slamku

Prekvapivo, niektorí ľudia sú schopní so slamkou vypiť omnoho viac tekutín, ako bez nej. Jednorazové slamky sú však v súčasnosti veľmi kritizované za ich nepriaznivý vplyv na životné prostredie. Preto odporúčame používať ekologické slamky, napríklad z bambusu.

Zdroj: faithful-to-nature.co.za

5. Noste ju vždy so sebou

Do práce, do obchodu, do posilňovne, do auta. Fľaša s vodou by mala s vami cestovať úplne všade. Mala by pribudnúť ku základnej výbave (mobil, peňaženka, kľúče), bez ktorej neopustíte domov. Zožeňte si nejakú skutočne peknú, berte ju ako doplnok a noste ju zo sebou. Možno vás prekvapí, ako často budete pociťovať smäd a budete za ňu vďační.

6. Použite aplikáciu

Áno, aj na pitie vody existuje aplikácia. A nielen jedna. Existujú aplikácie, ktoré vám budú pripomínať, aby ste nezabudli vypiť svoj pohár vody, ale aj také, v ktorých si môžete dať s kamarátmi súboj, kto viac vypije. Pomôžu vám vytvoriť si rutinu, ktorá je veľmi dôležitá.7. Nastavte si budík

Bod, ktorý úzko súvisí s predchádzajúcim. Ak nechcete využívať aplikáciu, jednoducho si zapnite na telefóne upozornenia, ktoré vám budú hlásiť, že je čas na pohár vody. Najlepšie bude, ak vám budík zazvoní každú hodinu.

Zdroj: Pexels

Najdôležitejšie zo všetkého je vytvoriť si rutinu, potom to už pôjde samo. Začnite s malými krôčikmi, najlepšie s prvými dvoma bodmi a postupne pridávajte, až kým nezískate návyk. Držíme palce.

Zdroj: lifehack.org

Pozri aj:

Najčítanejšie

TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
V mestskej časti Košice - Šaca vyrastie nová moderná Farmárska tržnica
Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie

Odporúčame: