Search
Close this search box.

Do kín mieri dokument o Mirovi Žbirkovi, ktorý odhalí jeho skutočný život. Pozrite si oficiálny trailer

Biely kvet, Atlantída, Múr našich lások či 22 dní. To je len hŕstka známych hitov, ktoré si už dlhé roky pospevujú fanúšikovia legendárneho slovenského speváka Mira Žbirku, ktorému už hádam nikto nepovie inak ako Meky. Kým v roku 2016 vyšla knižne jeho autobiografia pod názvom Zblízka, už tento rok sa fanúšikovia dočkajú zaujímavého dokumentu, ktorý bude zase trošku z iného súdka. 


Ako informuje portál zbirka.cz, česká premiéra filmu s názvom Meky je plánovaná na 9. júla 2020, kým na Slovensku si ho diváci budú môcť pozrieť 16. júla 2020. Do režisérskej stoličky zasadol uznávaný Šimon Šafránek, ktorý je držiteľom Českého leva za film King Skate. 

Bližšie odhalenie súkromného života

Režisér sľubuje trochu odlišnejší pohľad na život legendárneho speváka. Kým knižná biografia pojednávala primárne o jeho osobe ako muzikanta, dokument by mal byť zároveň jeho portrétom tak, ako ho vníma najbližšie okolie. Všetko dopĺňajú nielen archívne či súčasné zábery, ale aj spevákove otvorené spovede. 

„Snažili sme sa vytvoriť filmový portrét, aký tu ešte nie je. Bez sentimentu a pátosu, ale zato s humorom. Energický a pravdivý. S hlasnou hudbou, a pokiaľ možno, hlavne čo najviac úprimný, emocionálny a ľudský,“ prezradil režisér Šafránek

„Mekyho sme sledovali takmer rok. Príde mi to, akoby žil vo svojom vlastnom svete, v ktorom hrá hlavnú úlohu hudba. Neustále si pospevuje, notuje. Má osobitý a veľmi nákazlivý zmysel pre humor,“ dodáva.

 

Pred pár dňami uzrel svetlo sveta slovenský trailer k filmu. Pozrieť si to môžete tu: 

Zdroj: zbirka.cz, YouTube

Zdroj titulnej fotografie: Facebook / Miro Zbirka

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia

Odporúčame: