Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Utíšte sa: Vytvoríme vám príjemné pohodlie

Hluk a zvuková izolácia v byte

Veľmi účinná akustická pena, ako je známe, má vynikajúce zvukotesné vlastnosti. Najmä, ak je potrebné urobiť zvukovú izoláciu balkóna, loggie alebo okien a stien. Pripomeňme si, že materiály, ktoré pohlcujú zvuk, by mali byť fúkané a masívne odrážajúce zvuky. Akustická pena nemusí byť pritom špeciálne príliš hrubá, vďaka čomu sa nezmenší ani veľkosť vášho priestoru. Občas stačí použiť len jednoduché riešenie a kvalitné materiály.

Príčiny hluku v dome

Veľmi často spôsobujú hluk a prenikanie neželaných zvukov do miestnosti okenné otvory. Ide o to, že medzi okennými profilmi a stenami sú vytvorené určité dutiny. A zvuk v jeho sekvenčnom pohybe sa ich určite snaží obsadiť.

Zdroj: Pixabay

Aby sa predišlo prenikaniu nechcených zvukov, mnohí odborníci na akustickú činnosť často používajú vo svojej iba akustickú penu. A je to dosť oprávnené rozhodnutie v prospech kvalitného materiálu.

Vyrieši to kročajová izolácia

Nedostatočné izolovanie povrchov stien a stropov môžete vyriešiť inštaláciou kročajovej izolácie, ktorá sa o spríjemnenie vášho bývania postará naozaj veľmi jednoducho a rýchlo. Samozrejme, že opäť len pod drobnohľadom odborníkov na tieto práce a postupy.Narušenie bývania neželanými zvukmi je dosť nepríjemné a to nielen v nočných hodinách, kedy sme povinní dodržiavať určité pravidlá. Nehovoriac o tom, ak bývame v spoločných priestoroch bytového domu, kde sme od susedov delení len jednou stenou.

Akustická pena je materiál absorbujúci zvuk, ktorý vám účinne pomôže zbaviť sa šíriacich sa zvukových vĺn, znížiť dlhý čas dozvuku a znížiť hluk pozadia, čo zase zvýši zrozumiteľnosť reči a jasnosť zvuku v miestnostiach. Vyskúšajte a spríjemnite si vďaka jej aplikácii svoje bývanie konečne aj vy uvidíte, že príjemné ticho u vás doma má svoje miesto.

You don't have permission to register