Search
Close this search box.

Fanúšikovia seriálu Priatelia sú v šoku. Zistili jeho prepojenie s ikonickým filmom 90. rokov

Pravdepodobne neexistuje človek, ktorý by nepoznal seriál Priatelia. Úplne prvá klapka padla v roku 1994 a za necelých 10 rokov bolo natočených dokopy až 236 častí tohto celosvetovo známeho sitkomu. Tento rok tak uplynulo presne 25 rokov, odkedy sme sa mohli zoznámiť so šiestimi priateľmi žijúcimi v jednej štvrti, ktorí riešia spoločné problémy a tešia sa zo spoločných úspechov.


Ako uvádza portál housebeautiful.com, za najznámejšiu a najikonickejšiu časť seriálu je väčšinou považovaná úvodná scéna, kde priatelia spoločne spievajú pieseň od skupiny The Rembrandts – I´ll Be There For You. Natáčalo sa pri fontáne, ktorá sa stala nielen jedným zo symbolov seriálu, ale aj známym prvkom pop-kultúry 90. rokov 20. storočia.

Fontánu však niektorí diváci mali možnosť vidieť už skôr. Objavila sa totiž v roku 1993 v kultovom halloweenskom filme od spoločnosti Disney pod názvom Hocus Pocus. Vo filme sa fontána nachádza v pozadí scény, v ktorej hlavní hrdinovia oslavovali zničenie sestier Sandersonových.

https://twitter.com/marcwithaC_23/status/1182116279433547777

Na zhodu upozornili fanúšikovia

Možno sa niekomu táto fontána zdala povedomá už dlhšiu dobu. Faktom však ostáva, že až teraz sa fanúšikovia rozhodli zdieľať na sociálnych sieťach fotografie fontány zo záberov seriálu a filmu. Všetci sa však čudujú, že túto zhodu neodhalili už skôr.

Toto zistenie potvrdil aj samotný Paul McGuire, viceprezident spoločnosti Warner Bros. V oboch prípadoch ide o rovnakú fontánu s tým rozdielom, že v Priateľoch trochu upravili celú panorámu mesta.

Zaujímavé tiež je, že fanúšikovia hľadali fontánu v New Yorku, kde sa seriál Priatelia natáčal. Väčšina turistov si totiž myslí, že ide o fontánu z Central Parku v New Yorku. Tá sa však v skutočnosti nachádza na ranči spoločnosti Warner Bros. v Los Angeles.

Ak teda patríte medzi fanúšikov tohto legendárneho seriálu, určite navštívte nezameniteľnú fontánu s priateľmi a odfoťte sa tak, ako Ross, Chandler, Monica, Rachel, Phoebe a Joey. Alebo si jednoducho zaspievajte, že tu budete vždy jeden pre druhého (I´ll Be There For You), veď presne o tom sú priateľstvá.

Zdroj: housebeautiful.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: