Search
Close this search box.

Harrison Ford nestráca zmysel pre humor. Prezradil tajomstvo šťastného manželstva

V rozhovore pre magazín Parade rozprával Ford o svojej mladosti, manželstve s Calistou Flockhart a o svojej 50-ročnej filmovej kariére.


Harrison Ford poskytol rozhovor pri príležitosti premiéry svojho nového dobrodružného filmu Volanie divočiny. Film je adaptáciou románu Jacka Londona a v slovenských kinách ho môžete vidieť od 27.2. Volanie divočiny rozpráva príbeh psa Bucka, ktorý sa snaží prežiť v drsných podmienkach kanadského Yukonu.

Napokon sa mu podarí nájsť ľudského priateľa Johna Thorntona, ktorého stvárňuje práve Harrison Ford. Zaujímavosťou je, že pes Buck bol celý vytvorený počítačmi a „zahral“ si ho Terry Notary, ktorý predtým účinkoval v Cirque du Soleil. „V podstate som strávil tri mesiace tým, že som Terryho škrabal za uchom, hladkal mu bruško a kŕmil ho,“ zažartoval Ford.

Zdroj fotografie: 20th Century Fox

Recenzie zatiaľ hlásia, že sa Volanie divočiny celkom podarilo, v amerických kinách za prvý víkend zarobilo 24,8 miliónov dolárov. Harrison si v rozhovore spomína na svoju mladosť. Narodil sa v roku 1942 v Chicagu v USA. Bol mestské dieťa, ale počas prázdnin ho rodičia brávali na dovolenku na vidiek.

„Vstávali sme skoro ráno, podojili sme kravy, pracovali sme a jedli sme s rodinou žijúcou na farme.“

Práve vidiecke prostredie miluje Harrison doteraz. Striedavo žije v Hollywoode a na svojom ranči vo Wyomingu. Rád tu trávi čas so svojou rodinou, manželkou Calistou Flockhart a svojimi piatimi deťmi. Zvyčajne ich do Wyomingu donesie sám, na svojom lietadle. Harrison aktívne lieta už 25 rokov a je to pre neho ten najlepší relax.

S Calistou Flockhart sú manželmi už 10 rokov, ďalších 8 rokov spolu chodili. Na začiatku ich vzťahu málokto veril, že im to tak dlho vydrží. Medzi manželmi je totiž veľký vekový rozdiel, 22 rokov. Samotná Calista, ktorú si môžete pamätať ako popletenú právničku Ally McBeal, v roku 2017 povedala, že vekový rozdiel u nich nikdy nehral rolu.

„Pravdou je, že niekedy sa cítim omnoho staršia ako Harrison,“ povedala Calista pre Closer Weekly.

Harrison v rozhovore takisto prezradil, aký je jeho recept na šťastné, dlhotrvajúce manželstvo:

„Nehovorte. Prikyvujte,“ zažartoval.

Harrison Ford v týchto dňoch natáča piate pokračovanie dobrodružstiev slávneho fiktívneho archeológia, Indiana Jonesa. Za kameru sa vracia aj samotný Steven Spielberg. Filmu by sme sa mali dočkať v roku 2021.

Ford v rozhovore nemohol prezradiť žiadne detaily, ale sľubuje, že v novom filme sa bude veľa utekať, skákať, padať a váľať sa po podlahe. Aj preto sa Harrison snaží ostať fit a trénuje trikrát do týždňa. Bicykluje, hrá tenis a posilňuje. Harrisonovi Fordovi sa dlho nedarilo preraziť vo filmovom priemysle, preto si dlhé roky zarábal na živobytie tesárskymi prácami. A šlo mu to celkom dobre.

„Všetko, čo som postavil, stále stojí,“

Slávnym sa stal až v relatívne vysokom veku, 34, keď ho George Lucas obsadil do Hviezdnych vojen. Neskôr mu už spomínaný Steven Spielberg zveril úlohu Indiana Jonesa v Dobyvateľoch stratenej archy. Tieto dve série priniesli Harrisonovi Fordovi celosvetovú slávu.

„Myslím, že vytrvalosť je jednou z vlastností, ktorou určite disponujem. Nestal som sa úspešných cez noc. Trvalo to 15 rokov, kým sa dostavil skutočný, viditeľný úspech.“

Zdroj: parade.com, closerweekly.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: