Search
Close this search box.

iPhone SE je lepšia kúpa ako najnovší iPhone X. Týchto 6 dôvodov vás presvedčí o tom, že to najnovšie od Apple nemusí nutne znamenať najlepšie

Ak sa pozrieme do ponuky smartfónov Apple, okrem najnovších modelov sa javí ako zaujímavá alternatíva napríklad model SE, ktorý má už síce 2 roky, no za ten čas nestratil ani trochu na svojom „šarme“ zaujať technologického nadšenca. Môže ísť dokonca o lepšiu alternatívu k ultra modernému iPhonu X, minimálne cenou určite.

 

Pozrite si teda nasledujúcich 6 dôvodov, ktoré vás môžu presvedčiť o tom, že iPhone SE je lepší ako iPhone X.

 

Cena iPhone SE je len 260 €, zatiaľ čo iPhone štartuje na Slovensku s cenou 1099 €. V prípade SE-čka dostanete za túto cenu základnú verziu s 32 GB úložiskom, ktoré však drvivej väčšine používateľov určite stačí. 

zdroj: Apple

Výkon, ktorý ani po dvoch rokoch nestratil na svojej sile – iPhone SE poháňa procesor Apple A9 z iPhonu 6S a v kombinácii s menším, 4-palcovým displejom s nižším rozlíšením, dokáže poskytnúť poriadnu dávku výkonu, vďaka čomu sa tento smartfón nestratí ani v dnešnej dobe. 

zdroj: Apple

Vzhľadom k cene by ste si možno mysleli, že čo sa týka fotoaparátu, iPhone SE je na tom horšie. Opak je však pravdou. V skupine rovnako cenovo dostupných Androidov fotí ďaleko lepšie a nestratí sa ani v konkurencii drahších smartfónov. iPhone SE totiž disponuje fotoaparátom z iPhonu 7, a teda podporuje nahrávanie aj 4K videa, či tvorbu HDR fotografií. 

zdroj: Apple

Konštrukčne sa jedná o starú známu klasiku, ktorá ešte používa kompaktný 4-palcový displej, čím sú aj celkové rozmery menšie, a teda v ruke sa drží tento smartfón skutočne výborne. Voči dnešným obrovským ekvivalentom s bezrámikovými displejmi je tak SE-čko stará dobrá klasika, ktorá nesklame. 

zdroj: Apple

Má ešte stále 3.5 mm audio jack a nemusíte tak hľadať rôzne redukcie či kupovať drahšie Bluetooth slúchadlá. Veď len napríklad Apple Air Pods stoja okolo 150 €, čo rozhodne nie je malá čiastka. 

zdroj: Google+

Pri smartfónoch Apple získate vo všeobecnosti výhodu v tom, že operačný systém iOS je takmer na vlas rovnaký pri všetkých modeloch. Ani dvojročné SE nie je výhodou a môžete sa tak tešiť na 90 % všetkých vychytávok aj z nového iOS 12, ktoré oficiálne k používateľom príde už túto jeseň. 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: