Search
Close this search box.

8 faktov o seriáli Priatelia, o ktorých ste (pravdepodobne) netušili

Napriek prosbám divákov sa pokračovanie nepodarilo zrealizovať. Priatelia zostávajú aj po rokoch neuveriteľne živí, niektoré hlášky z vydareného slovenského prekladu zľudoveli aj u nás (keď počujete meno Bibiany Ondrejkovej, máte aj vy vždy chuť dodať „Škorica“?).

Ak sa radíte medzi skalných fanúšikov tohto komediálneho seriálu, možno si poviete, že vás už v súvislosti s ním nedokáže nič prekvapiť. Portál brightside.me a mentalfloss.com však o ňom zozbierali zaujímavé fakty, z ktorých sme vybrali 8 tých najlepších.

1. Ako vyzerá dcéra Rachel a Rossa?

Zdroj: IMDb

Malú Emmu hrali v skutočnosti dvojičky, ktoré tento rok oslávia už 17 rokov. Volajú sa Cali a Noelle Sheldon a herectvu sa snažia venovať aj naďalej. Vidieť ich môžete napríklad v novom horore My, ktorý si môžete ísť pozrieť už aj do slovenských kín.

2. Bol moriak na hlave Moniky skutočný?

Zdroj: Warner Bros. Television

Asi vás sklameme, ale nie. Courtney Cox veľmi chcela, aby bol skutočný, a aby si ho Matthew Perry musel dať tiež na hlavu. Bohužiaľ, tvorcom sa nepodarilo zohnať takého veľkého moriaka, ktorý by sa zmestil na ľudskú hlavu. Nakoniec ho teda vytvorili z plastu.3. Insomnia Café?

Zdroj: Warner Bros. Television

Ako uvádza portál mentalfloss.com, práve tak znel pracovný názov seriálu v dobách, keď bol ešte len v hlavách scenáristov. Neskôr tvorcovia zvažovali názov Friends Like Us, Across the Hall či Six of One. Nakoniec však u duchovných rodičov seriálu Davida Crana a Marty Kauffman zvíťazilo jednoduché Priatelia.

4. Bol Gunther skutočne čašník?

https://www.instagram.com/p/BibFjQUAhp2/?utm_source=ig_web_copy_link

James Michael Tylet, ktorý stvárnil Gunthera, bol skutočne čašníkom v čase, keď seriál začínal. Bol študentom na univerzite a často si privyrábal ako komparz vo filmoch. Raz ho jeden jeho priateľ pozval na natáčanie. Mal hrať tichého čašníka, ktorého jedinou úlohou bude nosiť hrdinom kávu. Za tento výstup dostal obed zadarmo a 40 dolárov. Napokon sa stal súčasťou aj ďalších dielov, a postupne sa z mlčanlivého čašníka stala skutočná postava.

5. Sú „Dni nášho žitia“ skutočný seriál?

Zdroj: Warner Bros. Television

Nekonečný seriál, v ktorom hviezdi Joey ako doktor Drake Ramorey, skutočne existuje. Seriál beží v televízii od roku 1965 a na Slovensku sa chvíľu vysielal pod názvom „Tak plynie čas“. Aktuálne má už viac než 13 500 častí. Matt LeBlanc v ňom však nikdy nehral. Objavili sa v ňom však otcovia Jennifer Aniston a Matthewa Perryho. Aj to je dôvod, prečo sa tvorcovia rozhodli do Priateľov zokomponovať práve tento seriál.

6. Ako v skutočnosti vyzerá „škaredý holý chlap“?

Zdroj: Warner Bros. Television

Colombo má manželku, Frasier Marisu a Priatelia majú škaredého holého chlapa. Jeho identita bola tajomstvom viac než 20 rokov. Až v roku 2016 sme sa konečne dozvedeli meno herca, ktorého tvár sme v seriáli nikdy nemali možnosť vidieť – je ním Jon Haugen.7. Sú herci priateľmi aj v reálnom živote?

https://www.instagram.com/p/BtPnH3fnnQI/?utm_source=ig_web_copy_link

Courteney Cox a Jennifer Aniston sa počas nakrúcania veľmi zblížili, stali sa z nich najlepšie kamarátky. Jennifer je dokonca krstnou mamou Couteneyho dieťaťa. Aj po rokoch sú stále v intenzívnom kontakte. Dobré vzťahy majú aj s Lisou Kudrow. S mužskou časťou osadenstva to už však nie je také ružové. Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer sa nestretávajú, napriek tomu, že sú údajne v kontakte. Svoje vzťahy však nezvyknú komentovať.

8. Hral Bruce Willis v seriáli úplne zadarmo?

Zdroj: youtube

Áno, hral. Ako uvádza portál mentalfloss.com, bol to dôsledok toho, že prehral stávku s Matthewom Perrym. Počas natáčania filmu Môj sused zabijak sa stavili o to, či sa tento film dostane počas prvého týždňa premietania na prvé miesto rebríčka najúspešnejších filmov. Bruce Willis tomu neveril, Matthew Perry áno. Nakoniec sa z tohto filmu stal veľký hit, a tak si Bruce Willis musel zahrať úlohu Rachelinho objavu úplne zadarmo. Svoju výplatu daroval na charitu. 

Zdroj: brightside.me, mentalfloss.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém

Odporúčame: