Search
Close this search box.

Jednoduché tipy, ako si zabezpečiť dom a užiť dovolenku bez starostí

O pár dní k nám príde leto a prázdniny, takže výber a plánovanie dovolenky je v plnom prúde. Kým však nastúpite do lietadla alebo odídete v aute, je tu ešte pár vecí, ktoré si treba v kontrolnom zozname odškrtnúť. Aby vás po návrate nečakali žiadne nemilé prekvapenia, mali by ste váš domov poriadne zabezpečiť.

Ako na to, a ktoré bezpečnostné riešenia naozaj fungujú, si povieme v našom článku.

Kamerový systém s funkciou rozpoznávania tváre

Monitorovanie objektov pomocou špeciálnych kamerových systémov je čoraz modernejšie a obľúbenejšie. A dôvodom nie je len zvyšujúci sa podiel krádeží a vlámaní, ale aj špičková technológia, ktorá sa pohodlne ovláda a svojmu účelu dokonale slúži.

Reč je o modernom kamerovom systéme z Košíc, ktorý má okrem iného senzory na rozpoznávanie tváre. Dokáže si robiť o osobách, ich pohybe a počte štatistiky, takže dokonale objekt chráni.

Dá sa pripojiť na internetovú sieť, vďaka ktorej máte prehľad o celej domácnosti z akéhokoľvek miesta! Ak si ho vyberiete, budete s ním určite spokojní, len nesmiete zabudnúť na ochranu osobných údajov a podmienky snímania kamerou.

Tie vo všeobecnosti hovoria, že by ste nemali snímať objekt mimo pozemku, o monitorovaní by ste mali upozorniť viditeľným označením, neposkytovať získané údaje tretím osobám a uchovávať ich maximálne po dobu 14 dní.

Elektrická požiarna signalizácia, na ktorú sa môžete spoľahnúť

Okrem zlodejov, je pre váš dom, nielen počas vašej neprítomnosti, veľkým rizikom aj oheň. Aj keď to nie je príliš veľká útecha, dokonca má často väčšiu schopnosť devastácie ako človek, ktorý sa do domu neoprávnene vkradne.

Aby ste preto vedeli rizikám a následkom požiaru včas zabrániť, používajú sa na signalizáciu rôzne špeciálne systémy. Spoľahlivá požiarna signalizácia by vás mala upozorniť na možné riziko vzniku požiaru včas a minimalizovať dopady, ktoré môže oheň alebo dym spôsobiť. Samotný dym má niekedy oveľa väčšiu silu ako oheň. A potvrdzujú to aj štatistiky, ktoré tvrdia, že až 95 % úmrtí spôsobených požiarmi je v dôsledku vdýchnutia dymu.

Ako preventívna protipožiarna ochrana sa preto osvedčili profesionálne detektory dymu v podobe modernej požiarnej signalizácie. Tak si ju pred odchodom na dovolenku, ale aj na celkovú ochranu domu počas roka spolu s kamerovým systémom zaobstarajte a nemusíte prosiť o dohľad zvedavých susedov.

Zdroj obrázka: carballo/Shutterstock.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: