Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Knihovníčka vdýchla starému stromu nový život. Vyrobila z neho malú knižnicu

Za týmto sympatickým nápadom stojí Sharalee Armitage Howard, knihovníčka a umelkyňa, žijúca v mestečku Coeur d’Alene v Spojených štátoch. Pred jej domom rástol nádherný 110-ročný strom ibištek lipový, ktorý však, bohužiaľ, musel byť kvôli bezpečnosti sťatý. Sharalee však napadol spôsob, ako by ešte mohol byť užitočný.

Zdroj: Pinterest

V jeho kmeni sa rozhodla zriadiť knižnicu. Vedú k nej kamenné schody, na kmeni je upevnená šikmá strieška a do vnútra vedú zelené sklenené dvere. Priečelie zdobia drevené miniatúry knižiek, ako Volanie divočiny či Hobit. Nad vchodom svieti lampášik a v interiéri sú žiarovky s teplým svetlom.Tento kúzelný strom patrí pod americkú neziskovú organizáciu Little Free Library, ktorá združuje miesta, kde si môžete zadarmo požičať knihu. Je to obdoba našich knižných búdok. V súčasnosti spravuje neuveriteľných 75 000 miest po celom svete.

Sharalee zverejnila fotografie novovybudovanej knižnice v strome ešte v decembri 2018. Odvtedy ich zdieľalo viac ako 100 000 ľudí, ktorých jej iniciatíva očarila. Niekedy aj jednoduchý nápad dokáže urobiť náš svet magickejším.

Zdroj: littlefreelibrary.org

You don't have permission to register