Search
Close this search box.

Známy hollywoodsky herec spravil nesmierne šľachetný čin. Svoj majetok v hodnote stoviek miliónov daruje charite

Okrem notoricky známeho filmu Tiger a drak sa Chow objavil v mnohých kultových hongkonských, ale aj amerických filmoch. Medzi najznámejšie patria Hard Boiled, Nepriestrelný mních či Piráti Karibiku: Na konci sveta. Napriek tomu, že žije takmer neustále v žiari reflektorov, je Chow známy svojím striedmym spôsobom života.

Zdroj: vokrug.tv

Stačí mu 100 EUR na mesiac

63-ročný multimilionár sa v roku 2015 dostal do rebríčka najlepšie zarábajúcich hercov. Svoje peniaze však takmer vôbec nemíňa. Jazdí hromadnou dopravou, jedáva v stánkoch s pouličným občerstvením, nakupuje výhradne vo výpredajoch. Dlhé roky vlastnil starú vyklápaciu Nokiu, za smartfón ju vymenil len nedávno, keď sa definitívne pokazila.Chow nemá žiadnych potomkov, a preto sa rozhodol, že po smrti daruje všetky svoje peniaze charite. „Peniaze nemôžete vlastniť navždy. Keď jedného dňa umriete, musíte ich ponechať iným,“ vysvetľuje. Zároveň dodal, že jeho manželka Jasnime Tan toto rozhodnutie podporuje.

V Hongkongu je obrovská priepasť medzi bohatými a chudobnými. Bohatí si potrpia na to, aby ich majetok bol viditeľní a užívajú si svoj status. Chow sa rozhodol napriek svojmu bohatstvu žiť ako bežní ľudia. Aj preto je herec v tejto ázijskej metropole taký obľúbený. Ľudia mu dokonca vymysleli aj láskyplnú prezývku – brat Fat.

Zdroj: theguardian.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: