a

Krása dreva pre vaše príjemné bývanie

Zdroj: Pexels

Krása dreva nadchýna ľudí už celé generácie. Inšpirovali sa ňou mnohí umelci aj stavitelia. Vďaka dreveným stavbám, obkladom, nábytku či doplnkom si našlo svoje miesto aj v modernom bývaní. Pozrime sa na niektoré možnosti jeho využitia,vďaka ktorým váš domov doslova ožije. Veď drevo je vynikajúcim materiálom, ktorý podporuje tvorbu záporných iónov, potrebných na to, aby sme sa v miestnosti cítili príjemne.

Skúste tatranský profil

Tatranský profil je obklad, ktorý sa vyrába z dreva. Drevo vnáša do moderného bývania pocit blízkosti prírody. Jeho výhodou je tiež zdravotná nezávadnosť, ktorú oceňujú najmä alergici. Drevo má okrem toho výborné tepelno-izolačné vlastnosti.

Tatranský obklad využijete najmä pri stavbe záhradného domčeka, na terase ale aj v interiéri. Je vhodný ako obklad stropu, stien alebo do podkrovia. Jeho výhodou je odolnosť voči poveternostným podmienkam. Bez problémov odoláva mrazu, snehu, dažďu, vlhkosti aj slnku.

Ako pokladať tatranský obklad

Pokladať tatranský profil je jednoduché. Jednotlivé kusy sú vyrobené s perodrážkami. Vďaka tomu do seba ľahko zapadnú. Vznikne tak jednoliata plocha, na ktorej vynikne jedinečný dizajn dreva. Tatranský obklad si môžete objednať v rôznej dĺžke, šírke aj hrúbke.

Zdroj: Pixabay

Zrubový obklad

Zrubový obklad využijete najmä v exteriéri. Váš dom, chata alebo domček bude vďaka nemu vyzerať ako by bol celý postavený z dreva ako klasický zrub. No zrubový obklad neprináša domu len krajší dizajn.

Oceníte tiež izolačné vlastnosti dreva. Pokladanie obkladu zjednodušuje drážka, ktorú nájdete na jednej strane obkladu a pero, ktoré sa nachádza na jeho druhej strane. Zrubový profil tak vytvorí jednoliatu plochu. Ak chcete zmeniť jeho odtieň, dá sa natrieť lakom alebo farbou.

Ako vyberať zrubový profil

Zrubový profil vyberajte od výrobcu s tradíciou spracovania dreva. Výhodou je kvalitné slovenské drevo, napríklad smrekové. To sa vyznačuje pevnosťou a odolnosťou voči plesniam. Zabezpečí vám preto dlhú životnosť vášho obkladu a prostredie, v ktorom sa žije oveľa lepšie!