Search
Close this search box.

Máte web, ale vaše predstavy o jeho fungovaní sa nenaplnili? Možno vám chýba dobré SEO

Čo je SEO?

SEO optimalizácia je osvedčenou praxou zvýšenia návštevnosti vašich webových stránok, prostredníctvom zlepšenia viditeľnosti vyhľadávacích nástrojov. Spoločnosť Google na to napríklad používa niekoľko faktorov hodnotenia dôveryhodnosti a autority vašich stránok a neustále mení svoje kritériá tak, aby zodpovedali najnovším potrebám používateľov a trendom vyhľadávania.

S ohľadom na tieto tvrdenia, vám preto s dobrou viditeľnosťou pomôžu najmä  SEO špecialisti. Pokúsia sa na základe toho, čím už váš web disponuje vytvoriť viac atraktívnu a informačne bohatú  webovú stránku. V priebehu času a aj na základe dôkladného SEO auditu zaistia, aby vyhľadávacie nástroje lepšie porozumeli všetkému, čo je obsahom konkrétnej stránky.

No a keď je stratégia SEO konečne správne implementovaná, zaznamenáte nárast relevantnej návštevnosti vášho webu, čo zase pomôže zlepšiť konverzie.

Ako funguje vyhľadávací motor?

Keď hľadáte niečo online, otvoríte svoj obľúbený vyhľadávací nástroj, ktorým je spravidla Google. Po zadaní vybraných hľadaných výrazov a kľúčových slov sa načíta stránka s výsledkami vyhľadávača (SERP).

Používateľ si tak môže slobodne vybrať ľubovoľný odkaz na konkrétnej  stránke alebo pokračovať v hľadaní. Pravidlom však je, že 90 % používateľov klikne na odkazy, ktoré nájdu na prvej strane,  kam by ste sa chceli so svojim webom dostať asi aj vy!

Vyhľadávací nástroj je však program, ktorý identifikuje všetky informácie a webové stránky, ktoré zodpovedajú kľúčovým slovám a výrazom, ktoré používate pri konkrétnom vyhľadávaní.

Vzhľadom na toto množstvo informácií, vyhľadávacie nástroje zohrávajú dôležitú úlohu v preosievaní všetkých údajov, aby vám aj nám ukázali, čo je najrelevantnejšie. Preto je dôležité, ako dobre vyhľadávač rozumie aj vašim webovým stránkam a či celú túto snahu podporuje aj vami zvolená reklama a správna tvorba spätných odkazov. A práve to všetko vám povedia jedine dobrí špecialisti na SEO.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: