Search
Close this search box.

Nadčasové a praktické tienenie okna, ktoré slúži a skrášluje priestor

Závesy sú pravdepodobne najobľúbenejšie a najbežnejšie zo všetkých okenných krytín, čo má aj svoje dôvody. Tieto krytiny sa dodávajú v množstve textúr, látok, vzorov a štýlov, aby splnili všetky vaše funkčné i estetické požiadavky. Aj keď na trhu existuje veľa možností, ako sú moderné žalúzie, rolety alebo japonské steny, na zakrytie okien, sú záclony veľmi preferované a sú neoddeliteľnou súčasťou každého domu.

Ak sa preto rozhodujete, či uprednostniť pred spomínanými žalúziami závesy, máme pre vás výhody, ktoré vás vo vašej správnej voľbe len utvrdia.

Energetická účinnosť

Závesy sú na ochranu pred slnečným svetlom mimoriadne žiadaná a na používanie veľmi jednoduchá tieniaca technika. Avšak, v dnešnej dobe oceníte aj ich vysokú energetickú účinnosť.

Kvalitné závesy na mieru z hrubšej textílie dokážu okolie okna aj veľmi dobre izolovať pred chladom, čím sa drahé teplo z vášho interiéru len tak ľahko nedostane. Podobne to funguje aj v lete, kedy vami zvolené závesy zasa blokujú nadmerné slnečné žiarenie, vďaka čomu sa interiér tak moc neprehrieva.

Aj vďaka tejto vlastnosti preto môžeme nazvať závesy energeticky efektívnou možnosťou, ktorá vedie k značným úsporám nákladov na energiu.

Jednoduché ovládanie svetla

Ako sme si spomínali v úvode, závesy pomáhajú pri ľahkej správe prirodzeného svetla prichádzajúceho do domu. Výber látky a textúry záclon je tiež dôležitým faktorom pri kontrole svetla, ktoré prichádza do vášho domova. Môžete sa vyhnúť jasným oslňujúcim vonkajším svetlám a nechať jemné svetlá, aby vytvorili svoje čaro so správnym typom závesov. Ak napriek tomu preferujete modernejšiu voľbu a jednoduchší štýl, možno oceníte rovnako komfortné a moderné japonské steny.

Dokonalé súkromie

Závesy sú ideálne aj na spravovanie a udržiavanie súkromia vo vašej domácnosti a na obmedzenie zvedavých pohľadov z ulice. Súkromie je potrebné najmä v oblastiach, ako je obývacia izba, spálňa a pracovňa. Vytvoriť si atmosféru bez zvedavých pohľadov bude v týchto miestnostiach s modernými závesmi naozaj jednoduché.

Bezpečnosť

Závesy tiež zvyšujú bezpečnosť domova tým, že bránia vonkajším zdrojom nahliadnuť do osobných priestorov. Manipulácia s elektrickými alebo motorizovanými závesmi je jednoduchá a majú prednastavené časovače, ktoré sa zatiahnu v určenú hodinu a vytvárajú dojem, že ľudia sú vnútri, aj keď nie sú.

Flexibilita a prispôsobiteľnosť

Závesy sú jedným z najflexibilnejších prekrytí okien. Je to kvôli širokému výberu, ktorý ponúkajú. Môžete si vybrať zo širokej škály farieb, látok a vzorov, aby sa hodili do rôznych miestností. Môžete mať aj vrstvené závesy, pričom jeden je hrubý a druhý priesvitný alebo polopriesvitný. Dodávajú priestoru nádych luxusu a sofistikovanosť. Sú tiež vysoko prispôsobiteľné, pretože sa dajú použiť na akýkoľvek typ okna.

Cenovo dostupné a odolné riešenie na tienenie okna

To najdôležitejšie na záver je, že závesy nájdete na trhu v širokom rozmedzí cien v závislosti od toho, čo si vyberiete pre svoj domov. Prispôsobia sa tak nielen vášmu priestoru a účelu, ale aj rodinnému rozpočtu.

Ďalšou výhodou je, že keďže sú cenovo dostupné, môžete ich často meniť a hľadať nový vzhľad vášho domova bez veľkého finančného dopadu. Kvalitné závesy sú v dnešnej dobe vynikajúcej kvality a vydržia naozaj dlho, ak sa o ne správne staráte. Takže výberom tohto riešenia svoje rozhodnutie určite neoľutujete.

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
RECEPT: Jednoduché a rýchle cestoviny s cuketou

Odporúčame: