Search
Close this search box.

Chlapec trpiaci autizmom zostrojil najväčšiu repliku lode Titanic zo stavebnice LEGO

Parník Titanic sa potopil pred 108 rokmi, pričom spomienka na túto udalosť je do istej miery spojená skôr s filmovým priemyslom. Oscarový film Jamesa Camerona s rovnomenným názvom z roku 1997 zostáva tretím najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias. 


Ako sa však zdá, táto udalosť podnietila ľudí k rôznej tvorbe aj v iných oblastiach života. Ako informuje portál Bored Panda, 17-ročný Brynjar Karl Biggisson z Reykjavíku sa postaral o ďalší svetový rekord. Vytvoril veľkolepú repliku Titanicu zo stavebnice LEGO, a využil na to až 56-tisíc kúskov. Svoj ambiciózny plán začal realizovať už ako 10-ročný.

Lode sú jeho život

Všetko sa to začalo, keď Brynjar ako 9-ročný chlapec navštívil zábavný park LEGOLAND v Dánsku.  Výstava ho už vtedy doslova uchvátila. Keď som prvýkrát uvidel veľké modely z LEGA, bol som fascinovaný stavebnými štruktúrami,“ spomína. V tom istom čase ho zaujali aj lode, a preto sa pustil do intenzívneho hľadania informácií na Internete. Titanicom som bol posadnutý. Naučil som sa všetko, čo treba vedieť o tejto lodi a jedného dňa som dostal nápad vytvoriť jeho repliku z LEGA.“

https://www.facebook.com/theLEGOtitanicbuilder/photos/a.513827505405732/720241758097638/?type=3&theater

Pri stavaní modelu o veľkosti 7 metrov mu pomáhali dve kľúčové osoby v jeho živote, starý otec Lulli a mama. Práve vďaka mame sa mu podarilo založiť stránku na podporu projektu, čím získal financie na nákup stavebnice. Taktiež mu doma uvoľnili priestor v sklade, kde sa stavbe modelu venoval 11 mesiacov, a to každý deň 3 až 4 hodiny. 

Ide si za svojím snom

Ako Brynjar ďalej uvádza, LEGO sa stalo dôležitou súčasťou jeho života už v ranom detstve. Keď mal 5 rokov, diagnostikovali mu autizmus a jeho socializácia bola na zlej úrovni. Vždy sa hrával sám, a práve stavebnica sa tak stalo jeho najlepším priateľom.

https://www.facebook.com/theLEGOtitanicbuilder/photos/a.513827505405732/717336328388181/?type=3&theater

Dnes však už môže hovoriť o obrovskej premene. Vďaka priateľom sa mu rozvinuli komunikačné schopnosti a nemá s nimi takmer žiaden problém. Aj v súčasnosti sa venuje milovaným lodiam a v rámci letnej brigády pracuje na trajekte, ktorý odváža ľudí na ostrov Viðey, nachádzajúci sa v blízkosti hlavného mesta Islandu. 

https://www.facebook.com/theLEGOtitanicbuilder/photos/a.513827505405732/2810821632372963/?type=3&theater

V súčasnosti je Brynjar v druhom ročníku na strednej škole a jeho veľkým snom je stať sa lodným kapitánom. Jeho úsilie a vytrvalosť môžu byť inšpiráciou pre ďalších ľudí, ktorí sa rozhodli naplno venovať svojim netradičným koníčkom. Práve táto aktivita im podá pomocnú ruku a ponúkne radosť v živote, ktorý je ovplyvnený touto diagnózou.

Zdroj: boredpanda.com

Zdroj titulnej fotografie: Facebook / Brynjar Karl

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: