Search
Close this search box.

Nájdite si 5 minút na založenie spoločnosti

Ak si ale nájdete 5 minút času na prečítanie nášho článku, zistíte, ako jednoducho sa vám podarí,  mnohým nezmyselným úkonom, bez porušenia legislatívy a zákonov, vyhnúť a tešiť sa z novej firmy už behom niekoľkých hodín.

Pred založením firmy si vyberte najskôr sídlo spoločnosti

Je to veľmi dôležité, pretože bez jeho adresy a pevne určenej lokality, sa jednoducho nemôžete zapísať do obchodného registra. Možností, ako tento problém vyriešiť je niekoľko. Ako prvé vám možno napadne, mať sídlo firmy v byte. Je to možné a zákon takúto formu registrácie spoločnosti  nezakazuje. Musíte si ale zvážiť, ako na tom bude vaše a súkromie celej rodiny?

Druhou možnosťou je mať alebo si prenajať klasické priestory niektorej z dostupných nehnuteľností. Tu ale potrebujete súhlas majiteľa alebo viacerých vlastníkov, no nevyhnete sa ani veľkým výdavkom, ktoré súvisia s prevádzkou takejto miestnosti.

Elektrina a ostatné prevádzkové náklady sa v reprezentatívnych priestoroch modernej firmy v centre veľkého mesta môžu vyšplhať na niekoľko stoviek eur.

Prezentujte sa s virtuálnym sídlom

Nielen pre začínajúcich podnikateľov je preto najlepším riešením tretia možnosť, ktorou je virtuálne sídlo spoločnosti. Ktoré sa v podstate podobá klasickej kancelárii, s tým rozdielom, že na jej riadenie a obsluhu nepotrebujete byť v nej neustále prítomní. Minimálny prenájom, potrebné označenie a schránka, do ktorej vám bude chodiť pošta, o ktorej budete vždy informovaní.

Výhodou firiem, ktoré ponúkajú prenájom virtuálnych sídiel je aj možnosť prezentovať sa na kongrese alebo mítingu v prenajatom priestore budovy vášho sídla so všetkým, čo k tomu patrí.

Ak si to najlepšie sídlo na ideálnej adrese vyberiete, môžete pristúpiť k založeniu s.r.o., s ktorým vám vieme pomôcť rovnako dobre ako pri virtuálnej kancelárii. Behom niekoľkých hodín dokážeme vyriešiť všetky potrebné veci a pripraviť už len hotové dokumenty na podpis. Je ale iba na vás, či sa odhodláte presvedčiť, ako jednoduché môže založenie novej spoločnosti s nami byť. My vám to odporúčame!

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: