Search
Close this search box.

U našich susedov sa natáčal nový Spider-Man. Praha za túto „česť“ zaplatila nemalé peniaze

Spider-Man: Far From Home bude už v poradí 23-tím filmom z marvelovského vesmíru, a zároveň bude nadväzovať na predchádzajúci film s podtitulom Homecoming (Návrat domov). V kinách si ho budete môcť vychutnať začiatkom júla budúceho roka. Dej je zatiaľ zahalený rúškom tajomstva, ale hlavný hrdina sa v ňom podľa všetkého vydá do Európy.

Hlavné mesto Českej republiky bude jedným z miest, na ktoré sa Peter Parker, alias Spider-Man, vyberie. Zábery z Liberca budú vo filme prezentované rovnako ako Praha. V septembri ste teda mohli pri troche šťastia v uliciach týchto dvoch miest naraziť na Jona Wattsa, režiséra filmu, ale aj na hereckú hviezdu Toma Hollanda, ktorý stvárni postavu Spider-Mana už po štvrtýkrát.

Dostal finančnú podporu

Štáb nakrúcal na území Českej republiky 14 dní a za ten čas minul približne 10 miliónov EUR. Časť nákladov sa však producentom vráti. Praha totiž podobné projekty podporuje nemalými peniazmi.

Neexistuje lepšej reklamy pre mesto, ako keď sa ocitne na plátne kín. Obzvlášť, ak sa jedná o film s takým komerčným potenciálom ako najnovšia marvelovka. Podmienkou je samozrejme to, aby bola Praha vo filme prezentovaná skutočne ako Praha.Film podporil Nadačný fond „Praha ve filmu“, ktorý poskytol príspevok vo výške 5 miliónov českých korún (t.j. takmer 200 000 EUR). Tento rok vložilo mesto Praha do tohto fondu približne 1,2 milióna EUR, ktoré sa rozdávajú práve na takého účely.

Okrem Toma Hollanda, bola v Česku v septembri aj ďalšia herecká hviezda Zendaya, ktorá si zahrá spolužiačku Petera Parkera, Michelle. Okrem týchto dvoch hercov sa v najnovšej marvelovke objaví aj Michael Keaton, Jake Gyllenhaal, či Benedict Cumberbatch.

Zdroj: czechcrunch.cz

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Ničí spoločnosť našu kreativitu? Krátky animovaný film vás prinúti zamyslieť sa

Odporúčame: