Search
Close this search box.

Najotravnejšie veci, ktoré by ste v lietadle rozhodne robiť nemali

Portál brightside.me zostavil zoznam vecí, ktoré by ste nemali robiť v lietadle, ak nechcete, aby vám niekto vylial na hlavu predražený džús.

1. Nevykladajte si nohy

Ani na sedadlo pred vami, ani na stenu, ani na operadlo. Svoje nohy si držte pekne pod sebou. Všade inde budú prekážať ostatným pasažierom. Takisto sa pokúste obmedziť kopance do sedadla pred vami. Áno, niektoré letecké spoločnosti majú v lietadlách skutočne málo priestoru. Ak chcete svojim nohám uľaviť, vyskúšajte radšej prechádzku.

2. Nevypínajte klimatizáciu

Zdroj: Unsplash / Menglong Bao

V lietadlách je niekedy zima ako na severnom póle. Má to však svoj význam. Klimatizácia pohlcuje baktérie a choroboplodné zárodky, čím bráni ich šíreniu. Ak ju vypnete, je pravdepodobnejšie, že chytíte nejakú nákazlivú pliagu.3. Nenoste krátke nohavice

A to nielen preto, že vám v nich pravdepodobne bude zima. Dlhé rukávy a dlhé nohavice vám pomôžu uchrániť vašu pokožku pred baktériami, ktoré sa šíria od spolucestujúcich. Oblečenie takisto bráni pachu potu, aby sa ďalej šíril a obťažoval ľudí okolo vás.

4. Nezaspite ešte pred odletom

Zdroj: Unsplash / Annie Theby

Je to trochu nepochopiteľné, ale existujú aj takíto ľudia. Len čo si sadnú na svoje miesto, okamžite zaspia. Je to nepríjemné, pretože letuška alebo ďalší pasažieri musia spachtoša často zobudiť. Dôvodom môže byť napríklad zle uskladnená batožina, alebo nutnosť premiestnenia sa na iné miesto.

5. Nevyzúvajte si topánky

V žiadnom prípade. V lietadle, obzvlášť pri dlhých letoch, sa môže stať, že sa vám odkrvia končatiny. Určite si však nevyzúvajte topánky, je to nezdvorilé a neúctivé k ostatným pasažierom. Do lietadla si vždy obúvajte pohodlné šnurovacie topánky z prírodného materiálu.

6. Nepoužívajte toaletu tesne pred štartom

Príroda je veľká pani a sem-tam je nevyspytateľná. Pokúste sa však načasovať si močový mechúr a črevá tak, aby ste to jednoducho vydržali. Toaletu môžete navštíviť na letisku alebo po tom, čo lietadlo vzlietne. Je veľmi nebezpečné byť na toalete počas štartu, pilot dokonca nemá povolenie vzlietnuť, ak je nejaká osoba na toaletách.

7. Nezabúdajte na pás

Zdroj: Unsplash / NeONBRAND

Neberte to na ľahkú váhu. Keď nad vami zasvieti kontrolka, aby ste si zapli pásy, urobte to. Aj priemerné turbulencie vám môžu spôsobiť nepríjemné zranenia. Tie väčšie môžu lámať ruky a rozbíjať hlavy. Nezodpovedný človek neohrozuje len seba, ale aj ostatných pasažierov.

8. Nekašlite na hygienu

Nevýhoda lietania je, že musíte stráviť dlhé hodiny v relatívne malom priestore. Ak si k vám sadne človek, ktorý si neumyl zuby, prípadne sa týždeň nesprchoval, vaša cesta sa zmení na nočnú moru. Nebuďte tým človekom. Pred letom sa osprchujte, použite dezodorant a majte poruke žuvačku.9. Nesadajte si k oknu, ak máte chúlostivý mechúr či žalúdok

Zdroj: Unsplash / Man Wong

Ak chodíte na toaletu v priemere trikrát za hodinu, nikdy si nekupujte letenky pri okne alebo v strede. Vaši spolucestujúci zinfarktujú, keď budú musieť kvôli vám neustále vstávať.

10. Nerobte druhým to, čo nechcete, aby oni robili vám

Je to celkom jednoduché pravidlo, spomínajú ho už v Biblii. Snažte sa ľudí okolo seba rušiť čo najmenej. Nerobte žiadne nechutné veci, nepúšťajte si nahlas hudbu alebo hry na telefóne. Rozprávajte potichu.

Zdroj: brightside.me

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: