Search
Close this search box.

Zvuková izolácia, ktorá vám prinesie domov pokoj aj krásu

Nielen teplo, ale aj hluk vie bývanie v bytoch a domoch poriadne skomplikovať. Ani izolácia pred hlukom nemusí byť ale žiadnym strašiakom, ak si vyberiete tie správne materiály. Tie sa v konečnom dôsledku môžu postarať nielen o odhlučnenie interiéru, ale aj jeho estetické skrášlenie.

 

Reč je o drevených lamelách a hobre, ktoré vďaka svojim špecifickým vlastnostiam dokážu šírenie zvuku v interiéri veľmi dobre korigovať. Poďme sa spoločne o tom presvedčiť.

Moderné drevené lamely

Trápi vás príliš hlučný interiér, v ktorom sa intenzita každého zvuku a vysloveného slova zvyšuje, no obávate sa toho, že akustické panely, peny a iné podobné formy zvukovej izolácie priestor nielen zmenšia, ale aj esteticky zhoršia? V tom prípade máme pre vás riešenie. Na zvukovú izoláciu a odhlučnenie priestoru môžete použiť moderné drevené lamely.

 

Akustické drevené WoodLam panely sú zložené z akustickej podložky hrúbky 10 mm, na ktorú sú pripevnené drevené lamely z MDF dosky a drevenej dyhy. Tie spolu s podložkou stenu pred hlukom dobre izolujú a robia ju aj esteticky krajšou. Takýto drevený obklad, ktorý rozbíja nadmernú ozvenu v priestore, je mimoriadne moderný a interiér zútulní. Jednoducho sa inštaluje a ešte krajšie na stene alebo strope vyzerá.

Účinok odhlučnenia môže zvýšiť aj Hobra

Druhým dobrým a zároveň jednoduchým spôsobom, ako izolovať interiér pred hlukom, je kvalitná Hobra. Hobra je drevovláknitá doska, ktorá funguje ako dokonalý vyrovnávací podklad pod zvukovoizolačné dosky a súčasne určitým spôsobom zlepšuje účinok odhlučnenia konkrétnej konštrukcie.

 

Stačí si vybrať správnu šírku, ideálne a minimálne 10 mm, pretože menšie rozmery dosky spôsobujú jej krehkosť a náročnejšiu prácu s izoláciou. Potom musíte dosku aplikovať na konkrétny povrch, prekryť ďalšími izolačnými vrstvami a sadrokartónom a môžete sa tešiť z interiéru, v ktorom sa zvuky od stien toľko neodrážajú. Vyskúšajte a uvidíte, že to zaberie a domov premení na luxusný interiér

 

Zdroj obrázka: KUPRYNENKO ANDRII/Shutterstock.com

 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: