Zvuková izolácia, ktorá vám prinesie domov pokoj aj krásu

Nielen teplo, ale aj hluk vie bývanie v bytoch a domoch poriadne skomplikovať. Ani izolácia pred hlukom nemusí byť ale žiadnym strašiakom, ak si vyberiete tie správne materiály. Tie sa v konečnom dôsledku môžu postarať nielen o odhlučnenie interiéru, ale aj jeho estetické skrášlenie.

 

Reč je o drevených lamelách a hobre, ktoré vďaka svojim špecifickým vlastnostiam dokážu šírenie zvuku v interiéri veľmi dobre korigovať. Poďme sa spoločne o tom presvedčiť.

Moderné drevené lamely

Trápi vás príliš hlučný interiér, v ktorom sa intenzita každého zvuku a vysloveného slova zvyšuje, no obávate sa toho, že akustické panely, peny a iné podobné formy zvukovej izolácie priestor nielen zmenšia, ale aj esteticky zhoršia? V tom prípade máme pre vás riešenie. Na zvukovú izoláciu a odhlučnenie priestoru môžete použiť moderné drevené lamely.

 

Akustické drevené WoodLam panely sú zložené z akustickej podložky hrúbky 10 mm, na ktorú sú pripevnené drevené lamely z MDF dosky a drevenej dyhy. Tie spolu s podložkou stenu pred hlukom dobre izolujú a robia ju aj esteticky krajšou. Takýto drevený obklad, ktorý rozbíja nadmernú ozvenu v priestore, je mimoriadne moderný a interiér zútulní. Jednoducho sa inštaluje a ešte krajšie na stene alebo strope vyzerá.

Účinok odhlučnenia môže zvýšiť aj Hobra

Druhým dobrým a zároveň jednoduchým spôsobom, ako izolovať interiér pred hlukom, je kvalitná Hobra. Hobra je drevovláknitá doska, ktorá funguje ako dokonalý vyrovnávací podklad pod zvukovoizolačné dosky a súčasne určitým spôsobom zlepšuje účinok odhlučnenia konkrétnej konštrukcie.

 

Stačí si vybrať správnu šírku, ideálne a minimálne 10 mm, pretože menšie rozmery dosky spôsobujú jej krehkosť a náročnejšiu prácu s izoláciou. Potom musíte dosku aplikovať na konkrétny povrch, prekryť ďalšími izolačnými vrstvami a sadrokartónom a môžete sa tešiť z interiéru, v ktorom sa zvuky od stien toľko neodrážajú. Vyskúšajte a uvidíte, že to zaberie a domov premení na luxusný interiér

 

Zdroj obrázka: KUPRYNENKO ANDRII/Shutterstock.com

 

You don't have permission to register