Search
Close this search box.

Najväčší snehový labyrint je aj tento rok realitou. Nachádza sa len kúsok od slovenských hraníc

Aj tento rok sa totiž v Tatrách, konkrétne v poľskom meste Zakopané, cca. 25 kilometrov od slovenských hraníc, rozhodli postaviť najväčšie snehové bludisko na svete. Plocha o výmere 2 500 metrov² napovedá, že zorientovať sa v ňom nebude zase až tak úplne jednoduché. O zábavu teda budete mať určite postarané. A to aj vďaka vyše 2 metre vysokým stenám, ktoré možnosť zablúdiť ešte viac podporia.

Pochopiteľne, práca na tejto atrakcii bola podmienená vhodnými teplotnými podmienkami. A keďže tento rok to v aktuálnom období dlhodobo vyzeralo skôr na príchod jari, ako na poriadny mráz, výstavba sa nezaobišla bez komplikácií. Preto sa z plánovaného 25. decembra, kedy mala byť atrakcia sprístupnená, nakoniec stal až 30. december. Ako sa však hovorí – lepšie neskôr, ako nikdy.

https://www.facebook.com/SnowlandiaSnieznyLabirynt/photos/a.1660812860810190/2002963426595130/?type=3&theater

Ak by vás predsa len labyrint ako taký až tak úplne nezaujal, Park Slowlandia má pre vás pripravené ďalšie zaujímavé lákadlá. Súčasťou je aj 200 metrov dlhý snehový tobogan s rôznymi prekážkami a tunelmi, kde si môžete zajazdiť na sánkach. Okrem toho si od snehu a ľadu môžete trošku oddýchnuť v mini-zoo, kde vám spoločnosť spravia napríklad jelene, jahniatka, či dravé vtáky.Zároveň, od 15. januára 2019, by mal byť verejnosti sprístupnený aj snežný hrad, či palác snehovej kráľovnej, v ktorom sa prejdete rôznymi komorami, posedíte si na ľadovom tróne alebo si poležíte na posteli z ľadu.

Dávajte si však pozor pri kúpe vstupeniek a pripravte si dostatok poľských zlotých v hotovosti. Kompletný cenník nájdete TU.

Zdroj: Facebook / Snowlandia, snowlandia.pl 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: