Najväčší snehový labyrint je aj tento rok realitou. Nachádza sa len kúsok od slovenských hraníc

Aj tento rok sa totiž v Tatrách, konkrétne v poľskom meste Zakopané, cca. 25 kilometrov od slovenských hraníc, rozhodli postaviť najväčšie snehové bludisko na svete. Plocha o výmere 2 500 metrov² napovedá, že zorientovať sa v ňom nebude zase až tak úplne jednoduché. O zábavu teda budete mať určite postarané. A to aj vďaka vyše 2 metre vysokým stenám, ktoré možnosť zablúdiť ešte viac podporia.

Pochopiteľne, práca na tejto atrakcii bola podmienená vhodnými teplotnými podmienkami. A keďže tento rok to v aktuálnom období dlhodobo vyzeralo skôr na príchod jari, ako na poriadny mráz, výstavba sa nezaobišla bez komplikácií. Preto sa z plánovaného 25. decembra, kedy mala byť atrakcia sprístupnená, nakoniec stal až 30. december. Ako sa však hovorí – lepšie neskôr, ako nikdy.

Ak by vás predsa len labyrint ako taký až tak úplne nezaujal, Park Slowlandia má pre vás pripravené ďalšie zaujímavé lákadlá. Súčasťou je aj 200 metrov dlhý snehový tobogan s rôznymi prekážkami a tunelmi, kde si môžete zajazdiť na sánkach. Okrem toho si od snehu a ľadu môžete trošku oddýchnuť v mini-zoo, kde vám spoločnosť spravia napríklad jelene, jahniatka, či dravé vtáky.Zároveň, od 15. januára 2019, by mal byť verejnosti sprístupnený aj snežný hrad, či palác snehovej kráľovnej, v ktorom sa prejdete rôznymi komorami, posedíte si na ľadovom tróne alebo si poležíte na posteli z ľadu.

Dávajte si však pozor pri kúpe vstupeniek a pripravte si dostatok poľských zlotých v hotovosti. Kompletný cenník nájdete TU.

Zdroj: Facebook / Snowlandia, snowlandia.pl 

You don't have permission to register