Search
Close this search box.

Chýba vašim cestám v aute základná výbava? Kompletné PZP si vyberiete aj online

Ak cestujete autom, je dôležité mať pri sebe na prípadné nečakané udalosti základnú výbavu. Tá sa môže skladať z rôznych vecí. Tou najdôležitejšou je však povinné zmluvné poistenie auta, bez ktorého nie ste pred prípadnými rizikami a finančnými stratami adekvátne chránení. Dobrou správou je, že takúto ochranu si môžete vybrať aj v pohodlí svojho domova, o čom sa teraz spoločne presvedčíme.


Čo je PZP a ako funguje?

PZP je skratka pre „Povinné Zmluvné Poistenie“, čo je druh krytia automobilov, bez ktorého sa nezaobídete v mnohých členských krajinách Európy. Jeho účelom je zabezpečiť finančnú ochranu v prípade škôd spôsobených vozidlom tretím osobám. V prípade dopravnej nehody, kde vodič spôsobí škodu na majetku alebo zranenie tretím osobám, PZP tieto náklady kryje.

Funguje to tak, že majiteľ vozidla platí poistné konkrétnej spoločnosti, ktorá potom poskytuje krytie v prípade škody. Poistné sadzby sa často líšia podľa rôznych faktorov, ako je vek vodiča, typ vozidla, miesto bydliska a jeho štatistika nehodovosti.

PZP je dôležitým aspektom vlastníctva automobilu, pretože chráni nielen majiteľa vozidla, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. S modernou PZP kalkulačkou si navyše môžete vypočítať jeho výhodnú cenu aj bez návštevy pobočky konkrétnej poisťovne.

Zdroj: Pexels

Kompletné PZP online

Dnes je možné získať a vybrať si kompletné poistenie online, čo môže byť pre cestujúcich a majiteľov motorových vozidiel pohodlnejšie a rýchlejšie riešenie. Proces získania kompletného PZP online je obvykle rýchly a jednoduchý. Stačí vyplniť formulár a poslať potrebné dokumenty.

Online platformy vám zároveň umožňujú jednoducho porovnať ponuky od rôznych poisťovní a vybrať tú najvhodnejšiu pre vaše potreby. Po úspešnom vybavení poistenia online je krytie zvyčajne okamžité, čo znamená, že máte rýchlu ochranu na cestách.

Možnosť získať poistenie online z pohodlia domova alebo kdekoľvek, kde máte prístup na internet, vám navyše ušetrí čas a úsilie. Tak to vyskúšajte.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: