Search
Close this search box.

Nesmrteľná Pretty Woman: 15 zaujímavých faktov o najčarovnejšej rozprávke pre dospelých

Poďte si s nami zaspomínať na kráľa romantických filmov. Pretty Woman má už takmer 30 rokov. Portály cosmopolitan.com a mentalfloss.com zverejnili pár zaujímavých faktov z nakrúcania, ktoré vás možno prekvapia.

1. Vedeli ste, že film Pretty Woman produkovala spoločnosť Disney? Vlastne to aj dáva zmysel. Disney vždy vedel točiť rozprávky.

2. Pôvodný názov filmu znel $3000. To je suma, ktorú Edward zaplatil Vivian za to, že predstierala jeho priateľku.3. Viete si predstaviť, že by Vivian hrala napríklad Sandra Bullock alebo Madonna? Okrem týchto, tvorcovia uvažovali aj nad nad menami ako Kristin Davis, Sarah Jessica Parker, Meg Ryan či Drew Barrymore.

Zdroj: d23.com

4. Pôvodne film nemal byť romantickou komédiou, ale temnou drámou o prostitúcii z prostredia Los Angeles a Vivian mala byť závislá na kokaíne. Súčasťou dohody medzi ňou a Edwardom bolo aj to, že mala ostať čistá počas celého týždňa. Koniec nemal byť vôbec šťastný. Edward mal vyhodiť Vivian z auta a ona si mala sadnúť na autobus do Disneylandu, kde chcela utratiť všetky zarobené peniaze.

5. Pamätáte si scénu, v ktorej Edward dáva Vivian náhrdelník? Keď sa ho Vivian dotkne, Edward zavrie škatuľku a takmer jej pricvikne prsty. Scénu vymyslel samotný Richard Gere a bola výsledkom improvizácie. Julia to vôbec nečakala, a preto bola jej reakcia celkom prirodzená.

Zdroj: YouTube

5. Keď už sa bavíme o náhrdelníku, mali by ste vedieť, že to rozhodne nebola žiadna bižutéria. Mal hodnotu 250 000 dolárov a počas nakrúcania ho strážil ozbrojený ochrankár.

6. Ikonické červené šaty, v ktorých Vivian navštívi operu, mali byť pôvodne čierne. Tak si to aspoň prestavovala produkcia. Avšak dizajnérka Marilyn Vance si dupla, a napokon si presadila červené šaty, ako pre skutočnú femme fatale.

7. Opera, ktorú Vivian so zaujatím sleduje, je takisto veľmi známy kúsok. La Traviata rozpráva o prostitútke, ktorá sa zamiluje do bohatého muža.8. O rolu Edwarda sa uchádzali aj ďalší známi herci. Spomeňme napríklad Johna Travoltu, Sylvestra Stalloneho, Christophera Reeva, Denzela Washingtona či Daniela Day-Lewisa. Viete si predstaviť, že by niektorý z nich rolu skutočne získal?

9. V scéne, počas ktorej sa Julia Roberts smeje na čierno-bielej komédii v televízii, sa režisér snažil, aby bol jej smiech čo najprirodzenejší. Šteklil jej preto chodidlá.

10. Máte radi nevydarené scény? Aj Pretty Woman má celkom bohatú zbierku breptov. Na konci videa nájdete aj spevácke vystúpenie Richarda a Julie.

11. Pri natáčaní sexuálnych scén bola Julia taká nervózna, že sa celá vysypala vyrážkami. Na čele sa jej dokonca objavila žila, ktorú jej musel rozmasírovať samotný Richard Gere.

12. V scéne s klavírom hral na ňom skutočne Richard Gere. Dokonca tú skladbu aj sám skomponoval.

Zdroj: Amazon

13. Na oficiálnom plagáte, kde stoja chrbtom k sebe Vivian a Edward, nie je v skutočnosti telo Julie Roberts. Nahradila ju jej dablérka, ktorej „prilepili“ Juliinu hlavu. Richardove vlasy sú tiež na fotografii čierne, no vo filme je sivovlasý.

14. Chceli by ste vidieť scénu, v ktorej si Vivian dáva na luxusný steak kečup? Nech sa páči, tu nájdete všetky vystrihnuté scény z filmu.

15. Pretty Woman je zaraďovaný medzi filmy, v ktorých má hlavná postava tzv. „Popoluškin komplex“. Vivian, podobne ako Popoluška, čaká, kedy ju niekto zachráni, namiesto toho, aby konala sama. Medzi ďalšie takéto filmy patria napríklad Kráska a zviera, Moja tučná grécka svadba či Denník princeznej.

Zdroj: cosmopolitan.com, mentalfloss.com 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: