Search
Close this search box.

Kroky a kritériá, pomocou ktorých si vyberiete kvalitnú vinylovú podlahu

Vinylové podlahy sa dnes považujú za dôstojnú náhradu drahých parkiet. V tomto materiáli sú skutočne nahromadené všetky najlepšie vlastnosti linolea a drevených podláh a sú vylúčené ich charakteristické nevýhody. Tento flexibilný, efektívny materiál vám umožňuje stelesniť akékoľvek všestranné a najsofistikovanejšie dizajnérske úlohy.

Aby ste však získali skutočne kvalitnú, praktickú, estetickú podlahu, je dôležité vedieť si vybrať tú správnu vinylovú podlahu. Nasledujúce informácie by vám mali v tomto smere veľmi dobre pomôcť.

Ako si vybrať kvalitnú vinylovú podlahu?

Usporiadanie podlahy s akýmkoľvek materiálom si vyžaduje dôkladnú prípravu. Dôležité je však najmä vedieť, ako si vybrať dobrú vinylovú podlahu so zreteľom na všetky kľúčové kritériá. Veď aj nové interiérové dvere alebo iné doplnky budú mať na vašu voľbu veľký vplyv.

Správny tvar a veľkosť sú základ

Vinylové podlahy prichádzajú v rôznych podobách. Každá možnosť má svoje výhody a nevýhody, ako aj funkcie inštalácie a prevádzky. Najpopulárnejšie typy vinylov sú:

  • Dlaždica
  • Rolový vinyl
  • Laminované moduly

Všímajte si odolnosť proti opotrebovaniu

Toto je kľúčové kritérium, ktoré by sa malo analyzovať pred výberom každej vinylovej podlahy. Koniec koncov, naznačuje pevnosť materiálu, jeho odolnosť proti opotrebovaniu, oderu a možnosť použitia v miestnostiach s intenzívnym namáhaním. Najpopulárnejšie sú triedy:

  • Od 23 do 31, medzi ktoré patria materiály s ochrannou vrstvou hrubou asi 2 milimetre. Takéto nátery je možné použiť v miestnostiach s nízkou prevádzkou a môžu sa používať v priemere 7 rokov.
  • 32 až 42. Takéto výrobky majú ochrannú vrstvu asi 2,5 milimetra. Môžu sa používať vo verejných priestoroch so značným zaťažením a sú v prevádzke minimálne 14 rokov.
  • Triedy 42. Hrúbka ochrannej vrstvy v takýchto materiáloch je 3 milimetre alebo viac. Tento typ náteru sa používa v miestnostiach, ktoré sa vyznačujú silnými vplyvmi, až po prepravné náklady. Preto sa takéto vinylové dosky kupujú na usporiadanie skladov, priemyselných dielní a športových hál. Náter poskytuje vysokú úroveň elasticity, protišmykové a antistatické vlastnosti, ktoré si zachovávajú minimálne 20 rokov.

Existuje mnoho ďalších relevantných charakteristík, ktoré sú dôležité v procese usporiadania podlahy s takýmto materiálom. Aj s odborníkom si dokážete vybrať to najlepšie riešenie.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: