Search
Close this search box.

Neviete sa prinútiť pracovať? Vyskúšajte 2-minútové pravidlo, ktoré vám dodá ten správny impulz

Máme pre vás jednoduché 2-minútové pravidlo, ktoré vám pomôže začať s dlho odkladanou prácou. Väčšina vecí, ktorým sa vyhýbate, nie je v skutočnosti vôbec zložitá. Sami viete, že ich zvládnete ľavou zadnou. Problém je, že sa vám jednoducho nechce začať. Skúste dodržiavať tieto dve jednoduché pravidlá.

1. pravidlo: Veci, ktoré vám nebudú trvať dlhšie než 2 minúty, urobte ihneď!

Za 2 minúty sa toho dá stihnúť skutočne veľa. Umyť riady, naplniť práčku, vyniesť smeti, poslať e-mail a tisíc ďalších maličkostí. Ak činnosť, ktorú neustále odkladáte, nezaberie viac než 2 minúty, prekonajte sa. Tie 2 minúty vás predsa nezabijú.

2. pravidlo: Keď zavádzate do svojho života nový zvyk, dbajte na to, aby netrval viac než spomínané 2 minúty

Určite si hovoríte: S dvoma minútami dieru do sveta nespravím. Veľké životné ciele sa za 2 minúty dosiahnuť nedajú. Uvedomte si však, že na ich plnenie nebudete sami. Pomôže vám s tým samotná fyzika.Viete ako znie zákon zotrvačnosti, ktorý sformuloval už v 17. storočí anglický fyzik Isaac Newton? Každé teleso zotrváva v pokoji alebo v rovnomernom priamočiarom pohybe, pokiaľ nie je nútené tento stav zmeniť.

Máte to tu, čierne na bielom. Ak budete ležať na gauči, budete na ňom chcieť ostať aj naďalej. Ak sa však odhodláte k drobnému pohybu, budete v ňom chcieť pokračovať. To je fyzika v bežnej praxi. Chcete sa stať spisovateľom? Napíšte jednu vetu, nezaberie vám to viac než 2 minúty. Ani sa nenazdáte a presedíte nad svojím románom hodiny.

zdroj: Unsplash / Quinten de Graaf

Chcete jesť zdravšie? Dajte si jablko a to vás možno inšpiruje vyskúšať aj šalát. Chceli by ste viac čítať? Za 2 minúty určite stihnete prečítať prvú stránku. Ak vás to chytí, do rána tú knihu možno aj prečítate.

Chcete začať chodiť behať? Každý deň si obujte tenisky a vyjdite pred dvere. Viac než 2 minúty vám to určite nezaberie. A potom sa buď vrátite domov, alebo si zabeháte. Tá druhá možnosť mi pripadá pravdepodobnejšia.Najťažšie je začať. Či už s prácou, ktorá nás veľmi nebaví, alebo s novým zvykom, ktorý je pre nás síce zdravý, ale vyžaduje istú obetu.

Toto 2-minútové pravidlo vám pomôže práve s tým začiatkom.

Skúste začať hneď teraz. Obzrite sa okolo seba. Je niečo, čo musíte urobiť a zaberie vám to len 2 minúty? Už dlhšie neváhajte. Poďte na to!

Zdroj: lifehack.org

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: